איך הרגלי השינה שלך משנים הכל

חיפוש מהיר בגוגל אחר פעילויות לשיפור הבריאות שלך ייתן לך יותר תוצאות ממה שאי פעם תוכל לקרוא. מצד אחד, יש לכם את קהל האנשים שמאמין, ללא צל של ספק, שהמזון שאתם צורכים הוא הסוף לשיפור ושמירה על הבריאות. מצד שני, חלק ניכר מהאוכלוסיה האמריקאית החלה בפעילויות הקשורות לחדר כושר מסיבות בריאותיות גופניות ונפשיות כאחד. אין ספק, יש מישהו בחייך שאתה עשוי לסווג כעכברוש חדר כושר. נראה שכולם ואמא שלהם משתמשים ברעיון פורץ הדרך האחרון שיאפשר לך כביכול להגיע ליעדי הבריאות שלך.

למרבה הצער, המספר העצום של הצעות להשגת בריאות פירושו שלעולם לא תוכל לתת לכל אחת לטלטלה הוגנת. כיצד אם כן אתה אמור למצוא בריאות בחיי היומיום שלך? שחקנית וסופרת סוזן סומרס הציעו פתרון, "השינה ניתנה על ידי הטבע כדי לבצע את עבודת הריפוי של הגוף, וזה לוקח שבע או שמונה שעות עד שתהליך זה קורה. התחייבו לקבל לפחות שבע עד שמונה שעות שינה באיכות טובה בכל לילה כדי לשמור על איזון הגוף וההורמונים".

ברמה הבסיסית, זה אמור לתת לכם הצצה למה השינה הוגדרה כפתרון המושלם לשאלת הבריאות האישית. אבל התמצית של מה שהיה לסומרס לומר רק מגרד את פני השטח של איך הרגלי השינה שלך משנים הכל. אם אתה מעוניין לגלות יותר, בוא ניכנס לזה.

צור מקום בטוח

ייתכן שאינך מודע לכל המרכיבים התורמים לאיכות השינה שאתה מקבל בכל לילה. "גם בזמן שינה, גוף האדם רגיש לאור", אמרה סטפני וון-ווטסון, מנכ"לית Seraphina Therapeutics. "אם אתה מחפש לשפר את השינה שלך, אתה צריך לראות אם יש מקורות אור מכל סוג שהוא כי הם לא יותר מהסחת דעת."

דברים כמו אור שמש או נורות עשויים לעלות בראשכם כאן. כמו שצריך, אם לא תכבה את האור או תכסה את החלון לקראת הבוקר, צפויה לך התעוררות לא נעימה. לא רק שהוא יהיה בהיר, אלא שהוא גם יהיה מוקדם ממה שהייתם מעדיפים. שתי הבעיות הללו מטופלות בקלות עם מעט יוזמה.

האמת היא שהטלפונים והטלוויזיות הם האשמים הגדולים ביותר בהקשר הזה. ונראה שכולם ישנים עם שלו, או לפחות מסוגלים להעיר אותם. איך שלא תסתכלו על זה, שום דבר שמתרחש בפרק הבא של נטפליקס לא ישפיע באופן חיובי על השינה שלכם. אז למה שלא תניח את זה עד שתהיה מסוגל לשים לב במקום שזה יהווה הסחת דעת? כריסטי פירז, סמנכ"לית השיווק של פרדיגמה פפטידים דיבר על זה, "אני מרגיש שאני מכיר יותר אנשים שישנים עם הטלוויזיה שלהם דולקת מאשר לא. אבל אותם אנשים תוהים למה הם עייפים כל הזמן. הם אולי לא רוצים לשמוע את זה, אבל הטלוויזיה שלהם היא זו ששומרת עליהם, לא מרדימה אותם".

אל תחסכו במצעים

זחילה למיטה עם סדינים ושמיכות טריים ונעימים היא חוויה בפני עצמה. זוכרים את הפעם ההיא שהייתם בחדר השינה של חברים והמצעים שלהם עצרו לכם את הנשימה? אף אחד לא מונע ממך לעשות משהו דומה עם הגדרת השינה שלך. אחרי הכל, עם כמה זמן אתה צריך לבלות באזור הזה, זה מוצדק להפליא.

"כל אחד יבלה בערך שליש מכל חייו בשינה. אז מה הטעם בחוסר נוחות כל כך הרבה זמן?" אומר טיילר ריאד, מייסד ועורך בכיר של מאמן אישי פיוניר. "גם אם זה עולה באופן ניכר יותר ממה שהיית רוצה להוציא על המיטה, הסדינים ועוד, לאחר שבוע של שימוש בו, לעולם לא תחזור להיות כפי שהיו."

בדיוק כמו עם אופנה ואוכל, בהחלט יש לך העדפות לגבי הפריטים שבהם אתה משתמש לשינה. יהיה זה גודל המזרון או החומר, או סוגי המצעים, אתם יודעים מה אתם אוהבים ואיך אתם אוהבים את זה. כל עוד אתה מקבל שינה איכותית כל לילה, אין דרך נכונה או לא נכונה לעשות זאת. אבל, אם שינה איכותית לא מתרחשת, אולי הגיע הזמן להכיר מחדש את העדפות השינה שלך. ג'ימי מינהס, מייסד ומנכ"ל גרדלי אמר, "בסופו של יום, שינה טובה בנויה מנוחות אישית. האם אתה יודע איך אתה אוהב לישון או את המזרן המתאים ביותר למבנה הגוף שלך? מחקר קטן על דברים מסוג זה יכול באמת להועיל לשינה שלך."

Unsplash

מה אתה מכניס לגוף שלך?

השאלה שלמעלה עשויה להיראות מעורפלת במקרה הטוב. למען האמת, הוא נועד להציג בפניכם את ההשפעות רחבות הטווח שיכולות להיות לכל מספר פריטים על גוף האדם. קח את הניקוטין כדוגמה. בדרך כלל, משתמשים שואפים אותו לריאותיהם. לאחר שימוש ממושך, נוצר הרגל שגורם לפגיעה פעילה בשינה שלך. שון פרייס, ראש תחום גיוס לקוחות ב MitoQ ציין זאת, "כל מי שהשתמש בניקוטין במשך תקופה ממושכת יודע ממקור ראשון איך זה להתעורר מהגמילה. בטח, הנסיגות עצמן אולי לא יהרגו אותך, אבל דפוס מתמשך של חוסר שינה עלול להרוג אותך".

בוא נמשיך את הכדור הפתגמי כאן ונדון בקפאין, חומר נוסף שאתה יכול להכניס לגוף שלך. ביותר ממובן אחד, נראה שזה הפך להכרח כמעט עבור רוב החברה. בין תרבות הקפה לתרבות משקאות האנרגיה, אין להאט את המהומה שהיא הטרנד הזה. ילדים בקולג' מסתמכים על המשקאות האלה יום יום. נראה כי תשעה עד חמישה עובדים עושים את אותו הדבר. אבל לא כל הטרנדים הם מה שהם נראים. במקום התפרצויות האופוריות של אנרגיה שקפאין מפורסם כדי לספק, זה יכול לעשות בדיוק את ההיפך. "כמו כל תרופה, קפאין הוא החלקה בירידה לאחר השימוש הראשון או שניים בו", אמר מארק סידר, מנכ"ל ומייסד שותף של גדול מ. "אנחנו יכולים לרשום את הרשימה של מה שהוא יכול לעשות, אבל אני רק אגיד שהשינה שלך תיגמר בביב אם אתה שותה קפאין רגיל."

הימנע משינה יתר

"אין ספק שאתה או מישהו שאתה מכיר השתמש בביטוי 'להדביק את השינה' כשהרעיון הוא שמנוחה בנוסף תפצה על מנוחה שהחמצת בעבר", אומר דיוויד קלפפר, MD, מנהל קליני של LifeMD. "החדשות הרעות הן שהרעיון הזה לא מחזיק מים. החדשות הגרועות יותר הן שאם אתה ישן יתר על המידה, אתה הולך להביא בלבול נוסף לדפוסי המנוחה שלך."

יש אנשים שמכירים את העייפות הכללית שמתגנבת לכולם במהלך היום כ"חוב שינה". כאשר אתה צובר מספיק מהחוב הזה, הגוף שלך מוכן להירדם באופן טבעי ככל האפשר. אבל, כשאתה מנמנם באמצע היום, אתה מבטל את החוב הזה לחלוטין. מאוחר יותר באותו לילה אתה תרגיש את ההשפעות של זה כאשר אתה לא יכול להירדם למרות המאמצים שלך. קודי קנדי, מייסד ומנכ"ל של להקפיץ גיבוי זה, "דיברו מספיק על חוסר שינה עד שכולנו עייפים ממנו. זו הסיבה שאני רוצה לציין שליותר מדי שינה יש לא פחות חסרונות".

צור לוח זמנים והיצמד אליו

האם אי פעם שאלת מישהו מה השעה ולאחר מכן עקבת אחריו מיד עם ניחוש מדויק באופן מחשיד לאיזה השעה? זהו השעון הפנימי של הגוף שלך בעבודה. יש לך ולגוף שלך הסכמה בלתי מפורשת סביב הזמן – כל עוד אתה נח בקביעות ועושה זאת בערך באותן שעות, אתה תהיה נח לחלוטין וברור נפשית. ללא כל תקשורת נוספת, לגוף שלך יש מושג מה השעה ואילו פעילויות מתכתבות עם הזמן הזה. אבל הדרך היחידה שהשעון הזה יכול לעמוד בזמן היא אם הוא ימצא מנוחה ושעה עקבית בכל יום.

"כל כך הרבה אנשים נותנים לפעילויות החיים שלהם להכתיב מתי וכמה שינה מתרחשת. הגישה הזו רק תגרום לך להירדם ליד השולחן שלך", אומר ג'ייסון פנצר, נשיא HexClad. "חסום שמונה שעות שינה ואז מלא את החלל הריק שנותר. זו הדרך היחידה להיות טוב."

באופן מעשי, הרעיון של שעון פנימי אומר שאפשר לאמן את הגוף להיות מוכן לשינה ולהתעורר בזמנים ספציפיים. זה דורש רק קצת כוונה כמו Staci Brinkman, מייסד ומנכ"ל של לוגם ליד סיכם מה כדאי לעשות, "האנשים שלא הולכים לישון באותה שעה בכל לילה הם אלו שנאבקים הכי הרבה עם תשישות לאורך היום שלהם. אני יודע שזה לא הדבר הכי קל אבל נסה לתכנן את סוף היום שלך כמשפך לעבר המיטה שלך. כך, אתה מסיים שם באותה שעה בכל לילה."

ככל שהוא ארוך וקצר, ישנם הרגלי שינה רבים שכדאי לשקול. עם תוכנית קיימת, השגת בריאות דרך השדרה הזו היא הרבה יותר ברת השגה. שַׂחְקָנִית איימי פוהלר ניסוח זאת בצורה הטובה ביותר, "שינה עוזרת לך לנצח בחיים."

קישור מקור