אלק בולדווין הואשם בהריגה שלא מרצון

אלק בולדווין הואשם בשני עבירות של הריגה בכוונה תחילה בעקבות הירי הקטלני בהלינה האצ'ינס על הסט של הסרט Rust, לפי חדשות NBC.

התובע המחוזי הראשון של ניו מקסיקו מרי קרמק-אלטוויז גם גילה את זה האנה גוטיירז רידמשוריין הסרט, הואשם בשתי עבירות של הריגה שלא מרצונה.

בנוסף, דיוויד הולעוזר הבמאי של הסרט, הסכים להודות באשמה בשימוש רשלני בנשק קטלני על הסט.

"ההחלטה הזו מעוותת את מותה הטראגי של הלינה האצ'ינס ומייצגת עיוות דין נוראי", עורך דינו של בולדווין, לוק ניקאסנאמר בהצהרה.

ההצהרה המשיכה, "מר. לבולדווין לא הייתה סיבה להאמין שיש כדור חי באקדח – או בכל מקום על סט הסרט. הוא הסתמך על אנשי המקצוע שאיתם עבד, שהבטיחו לו שלאקדח אין סיבובים חיים. נילחם בהאשמות הללו וננצח".

בינתיים, Carmack-Altwies הסבירה את ההאשמות בהצהרה שלה. "לאחר סקירה יסודית של הראיות והחוקים של מדינת ניו מקסיקו, קבעתי שיש מספיק ראיות להגשת כתבי אישום פליליים נגד אלק בולדווין וחברים אחרים מצוות הקולנוע של רוסט", אמרה. "במשמרת שלי, אף אחד לא מעל החוק, ולכולם מגיע צדק".

באוקטובר 2021, האצ'ינס נורה אנושות על סט הסרט בחוות בוננזה קריק בניו מקסיקו. האירוע התרחש כאשר בולדווין עשה חזרות עם אקדח לקראת צילום סצנה. האקדח התפוצץ והרג את האצ'ינס, בעודו מנהל ג'ואל סוזה גם נפצע.

בעקבות הירי, האצ'ינס – שעבד כצלם הסרט – הועבר בטיסה לבית החולים של אוניברסיטת ניו מקסיקו באלבקרקי. פעם אחת בבית החולים, נקבע מותה.

בינתיים, סוזה נלקח למרכז רפואי אחר באמבולנס ולבסוף שוחרר.

"אין מילים כדי להעביר את ההלם והעצב שלי בנוגע לתאונה הטרגית שגבתה את חייה של הלינה האצ'ינס, רעיה, אם ועמיתנו הנערצים מאוד. אני משתף פעולה באופן מלא עם חקירת המשטרה כדי לטפל כיצד התרחשה הטרגדיה הזו", כתב בולדווין בהצהרה באמצעות טוויטר ב-22 באוקטובר. "אני בקשר עם בעלה, ומציע את תמיכתי לו ולמשפחתו. הלב שלי שבור על בעלה, בנם, וכל מי שהכיר ואהב את חלינה".

האצ'ינס הותירה אחריה בעלה, מתיו האצ'ינסובנם, אלדוס.

"אני לא חושב שיש מילים לתקשר את המצב", אמר מתיו פְּנִימַאי בהצהרה ב-22 באוקטובר. "אני לא אוכל להגיב על העובדות או התהליך של מה שעובר עלינו עכשיו, אבל אני מעריך שכולם היו מאוד סימפטיים. אני חושב שנצטרך קצת זמן לפני שנוכל באמת להקיף את חייה בצורה שקל לתקשר".

באוקטובר 2022, מתיו הגיע להסדר בתביעת המוות הבלתי חוקי שלו נגד המפיקים של Rust ובולדווין. הצילומים היו צפויים להתחדש בינואר 2023, כאשר מתיו יצטרף לפרויקט כמפיק בפועל.

Uncredited/AP/Shutterstock

"לאורך התהליך הקשה הזה, כולם שמרו על הרצון הספציפי לעשות מה שטוב לבנה של הלינה", אמר בולדווין באמצעות אינסטגרם ב-5 באוקטובר. "אנו אסירי תודה לכל מי שתרם לפתרון המצב הטרגי והכואב הזה".

בולדווין דיבר בפומבי על הירי בפעם הראשונה בזמן שהתראיין לחדשות ABC. ג'ורג' סטפנופולוס בדצמבר 2021. לאחר שטען שהוא לא לחץ על ההדק, ה 30 רוק השחקן התעקש שהאירוע לא היה באשמתו.

"אני מרגיש שמישהו אחראי למה שקרה, ואני לא יכול להגיד מי זה", אמר בולדווין אז. "אבל אני יודע שזה לא אני."קישור מקור