אמבר הרד מגיבה לאובדן במשפט ג'וני דפ: הצהרה

אמבר הרד מגיבה לאובדן במשפט ג'וני דפ: הצהרה

אמבר הרד מדבר על הבעל לשעבר ג'וני דפניצחונו של תביעת לשון הרע נגד השחקנית ביום רביעי, 1 ביוני.

"האכזבה שאני חש היום היא מעבר למילים. כואב לי הלב שהר הראיות עדיין לא הספיק כדי לעמוד מול הכוח, ההשפעה וההשפעה הלא פרופורציונלית של בעלי לשעבר", כתבה אמבר בהצהרה. דרך אינסטגרם דקות ספורות לאחר הקראת פסק הדין של חבר המושבעים.

"אני אפילו יותר מאוכזב מהמשמעות של פסק הדין הזה עבור נשים אחרות. זה נסיגה. זה מחזיר את השעון לאחור לזמן שבו אישה שדיברה ודיברה עלולה להתבייש ולהשפיל בפומבי. זה משבית את הרעיון שיש להתייחס ברצינות לאלימות נגד נשים", המשיכה.

"אני מאמין שעורכי הדין של ג'וני הצליחו לגרום לחבר המושבעים להתעלם מהנושא המרכזי של חופש הביטוי ולהתעלם מעדויות שהיו כל כך חד משמעיות שזכינו בבריטניה, אני עצוב שהפסדתי בתיק הזה. אבל אני עדיין עצוב יותר מכך שנראה לי שאיבדתי זכות שחשבתי שיש לי כאמריקאי – לדבר בחופשיות ובפתיחות", סיכמה אמבר.

ג'וני תבע את אמבר על 50 מיליון דולר על שנת 2018 וושינגטון פוסט מאמר שנכתב על ידי ה אקווהמן כוכבת שם תיארה את עצמה כ"דמות ציבורית המייצגת התעללות במשפחה". אמבר טענה שג'וני היה איתה פיזי במהלך נישואיהם לאחר פיצול הזוג ב-2016. היא תבעה נגד ג'וני תמורת 100 מיליון דולר במשפט שנמשך שישה שבועות וריתק את הצופים הודות לטענות הפצצה של שני כוכבי הוליווד.

חבר המושבעים חייב את אמבר לשלם 15 מיליון דולר פיצויים לבעלה לשעבר. הם גילו שעורך דינו של ג'וני השמיע הצהרה אחת של השמצה נגד הרד, שעליה העניק לה חבר המושבעים 2 מיליון דולר.

ג'וני – שהיה בלונדון ולא נכח באולם לפסק דינו של חבר המושבעים – פרסם הצהרה בעקבות ניצחונו.

"לפני שש שנים, חיי, חיי ילדיי, חייהם של הקרובים אליי ביותר, וגם חייהם של האנשים שבמשך הרבה מאוד שנים תמכו בי והאמינו בי, השתנו לעד. הכל כהרף עין. האשמות שקריות, חמורות מאוד ופליליות הוטלו עליי באמצעות התקשורת, מה שגרר מטח אינסופי של תוכן שנאה, למרות שמעולם לא הוגש נגדי אישומים. זה כבר הסתובב מסביב לעולם פעמיים בתוך ננו-שנייה והייתה לו השפעה סיסמית על חיי ועל הקריירה שלי. ושש שנים מאוחר יותר, חבר המושבעים החזיר לי את חיי", כתב.

"הטוב ביותר עוד לפנינו, וסוף סוף התחיל פרק חדש", שודדי הקאריביים כוכב הוסיף וציין, "האמת לעולם לא מתאבדת."קישור מקור