אשלי טיסדייל אלופציה: מאבקה של השחקנית בנשירת שיער

נפתח. אשלי טיסדייל גילתה כי יש לה התקרחות, שגרמה לה לסבול מנשירת שיער מאז שנות ה-20 המוקדמות לחייה. המשיכו לגלול כדי ללמוד על המצב, לראות מה היא אמרה עליו ועוד.

מה זה אלופציה?

אלופציה אראטה היא הפרעה אוטואימונית הגורמת לשיער שלך לנשור, לפי WebMD. לעתים קרובות השיער יוצא בגושים בגודל ובצורה של רבע, אם כי כמות נשירת השיער שונה עבור כל אחד.

מה אשלי טיסדייל אמרה על התקרחות?

"התקרחות ונשירת שיער הן שכיחות למדי, אבל הרבה אנשים מרגישים נבוכים לדבר על הנושאים האלה. כל סוג של נשירת שיער יכול להשפיע על ההערכה העצמית שלך, במיוחד אם אתה מרגיש שאתה היחיד שעובר את זה", כתבה אשלי לצד אינסטגרם פרסם בקו הטיפוח שלה בחשבון של פרנש ביום רביעי, 11 בינואר. "בגלל זה אני רוצה לדבר על זה בגלוי – כי אין מה להתבייש בו."

ה הייסקול מיוזיקול אלום הסביר שהמצב לפעמים "מחובר להורמונים", בעוד שבפעמים אחרות זה תורשה. "בשבילי, זה קשור לעומס יתר," היא שיתפה. "היום ב[email protected] אני משתף את מה שלמדתי על ההתקרחות שלי וכיצד אני עוזר לנהל אותה."

על אתר פרנשאשלי אמרה שהיא שמה לב שהיא מאבדת שיער בזמן צילומי תוכנית טלוויזיה.

"לפני כמה חודשים, במקביל למעבר דירה, התחלת שיפוץ בית והתחלת פרויקט טלוויזיה, שמתי לב שחלק מהשיער שלי התחיל לנשור", נזכרה אמה של אחד.

אשלי ציינה שזו לא הפעם הראשונה שהיא שמה לב לנשירת שיער, והוסיפה שחוותה זאת לראשונה בשנות ה-20 המוקדמות לחייה. "שום דבר חשוב – רק קטע קטן מאחורי האוזן שלי – אבל בכל זאת, זה קרה, ולא בפעם הראשונה", אמרה. "לפני כמה שנים, אותו דבר קרה כשהייתי לחוץ מדי, אז ידעתי בדיוק מה אני חווה: התקרחות."

איך אשלי טיסדייל מנהלת את ההתקרחות שלה?

ה חיי סוויטה של ​​זאק וקודי אלום הסבירה שהיא אוהבת לעשות יוגה, לעשות מדיטציה וללכת לטיפול כדי להתמודד עם הלחץ שלה.

"אני מוצא שמה שעזר לי הוא ניהול מתח. ברור, גישור", אמרה. "רוב הזמן, הקורטיזול שלי פגום, כי אני לפעמים מלחיץ את עצמי בלי סיבה, אבל זה באמת חשוב לדעת מה זה עניין גדול לעומת מה לא עניין גדול."

מסלול נוסף "יקר" יותר שהיא ניסתה הוא זריקות פלזמה עשירה בטסיות דם (PRP), המשתמשות בתאי הדם של המטופל עצמו כדי לסייע בריפוי באזור ספציפי.

AFF-USA/Shutterstock

"אני מוצאת שזה ממש מועיל להתקרחות", אמרה על הטיפול.

בנוסף, אשלי התחילה את דיאטת פליאו אוטואימונית. היא הסבירה שהיא הכניסה מחדש מזונות דלקתיים לתזונה שלה כדי לקדם את בריאות המעיים.

"זה קודם כל רק גורם לך להרגיש טוב יותר," ה מת לצעוק 5 השחקנית אמרה על הדיאטה. "וזה באמת מרפא כלפי המעיים. אתה לא רוצה להיות על זה בשביל דיאטת אורח חיים, אבל זה טוב לעשות עם זה דבר של 30 יום."קישור מקור