ג'ינגר דוגאר אומר שדת ה-IBLP של המשפחה היא 'כמו כת'

במבט לאחור. ג'ינגר דוגר שוקלת על גדילה תחת אמונות דתיות עם "הרבה נטיות דמויות כת".

"פחד היה חלק עצום מהילדות שלי", סיפר ג'ינגר, בן 29 אֲנָשִׁים בראיון שפורסם ביום רביעי, 18 בינואר. "חשבתי שאני צריך ללבוש רק חצאיות ושמלות כדי לרצות את אלוהים. מוזיקה עם תופים, מקומות שהלכתי אליהם או חברויות לא נכונות, כולם עלולים לגרום נזק".

ג'ים בוב דוגר ו מישל דוגר גידלו את 19 ילדיהם כדי לעקוב אחר תורתו של מכון לעקרונות חיים בסיסיים. הארגון השנוי במחלוקת, שהוקם על ידי ביל גוטהארד בשנת 1961, מלמד את העוקבים לא להשתתף בפעילויות כמו ריקודים והיכרויות. בינתיים, נשים צפויות להיות כנועות לבעליהן.

בעוד שהמשפחה הורשה להשתתף בפעילויות מסוימות, כולל משחק שנקרא broomball, ג'ינגר הודתה שהיא חשה "מבועתת" שהיא יוצאת נגד אלוהים בכך. "חשבתי שאני עלולה להיהרג בתאונת דרכים בדרך, כי לא ידעתי אם אלוהים רוצה שאשאר בבית ואקרא את התנ"ך שלי במקום", אמרה לרשת.

"[Bill’s] תורות, בקצרה, מבוססות על פחד ואמונות טפלות ומשאירות אותך במקום שבו אתה מרגיש 'אני לא יודעת מה אלוהים מצפה ממני'", המשיכה. "הפחד החזיק אותי נכה מרוב חרדה. פחדתי מהעולם החיצון".

לשעבר סומך על סטאר שיתפה שדעותיה על הדת החלו להשתנות ב-2017. "תורתו הייתה כל כך מזיקה, ואני רואה יותר את ההשפעות של זה בחיי החברים והאנשים שלי שגדלו איתי בקהילה ההיא", היא אמרה.

ג'ינגר עזב בסופו של דבר את IBLP. היא עדיין מזדהה כנוצרייה, אם כי מודה שהבנתה את האמונה השתנתה, והיא כבר לא מאמינה שאדם אחד צריך להיות בעל כוח על אמונתה.

כוכבת הריאליטי לשעבר תפרק את המסע הרוחני שלה בספרה החדש, הופך לחופשי באמתאשר יהיה זמין לרכישה ביום שלישי, 31 בינואר.

באדיבות Jinger Vuolo/Instagram

"ההוראה שגדלתי תחתיה הייתה מזיקה, היא מזיקה, ויש השפעות מתמשכות", אמרה ג'ינגר על הסיבה שכתבה את הספר. "אבל אני יודע שאנשים אחרים נאבקים ואנשים שעדיין תקועים. אני רוצה לשתף את הסיפור שלי, ואולי זה יעזור אפילו רק לאדם אחד להשתחרר".

לאחר ההכרזה על הספר, מקורב סיפר באופן בלעדי בקשר בנובמבר 2022 שג'ים בוב, 57, ומישל, 56, "מתחזקים את עצמם" לקראת השחרור.

"ג'ים בוב ומישל לא מתלהבים מהיצא ספרו של ג'ינגר, אבל הם מקווים לטוב", חשף המקור אז. "הם לא בטוחים בכל הנושאים שהיא תכסה, אבל הם התפללו על זה ומקווים שזה ישר, מכבד ולא יחטוף יותר מדי מהצרות המשפחתיות שלהם".

קישור מקור