ג'סטין טימברלייק, שערוריית הסופרבול של ג'נט ג'קסון: מה לדעת

ג'סטין טימברלייק, שערוריית הסופרבול של ג'נט ג'קסון: מה לדעת

הופעה בלתי נשכחת. בעוד שסופרבולים רבים הציגו קונצרטים מחצית משעשעים ומעוררי לסתות, מעטים עוררו דיונים רבים כמו ג'נט ג'קסון ו טימברלייק ג'סטיןהמאמץ המשותף של הסופרבול XXXVIII.

במהלך המספר של פברואר 2004, שני כוכבי המוזיקה ביצעו להיטים מהמובילים במצעדים עבור הקהל הנלהב עד שהתרחשה תקלת המלתחה הידועה לשמצה. בזמנו, הקרונרית לשעבר של NSync תלשה חלק מהתלבושת של זמרת "Rhythm Nation", וחשפה את החזה החשוף ברובו. מכיוון שהאירוע האתלטי נראה על ידי מיליונים בכל שנה, שדרנים היו נסערים במיוחד, מה שהוביל לחקירה ממושכת ולשינויי צנזורה.

זמן קצר לאחר שהתרחשה תקלה בארון הבגדים, שני המוזיקאים היו המומים במהלך השידור לפני שההופעה המשודרת בטלוויזיה נחתכה לפרסומת. עם זאת, ימים לאחר מכן, מעריצים ומבקרים כאחד העלו השערות מה באמת קרה ומי בעצם האשם.

"קריעת התחפושת של ג'נט ג'קסון הייתה ללא חזרות, לא מתוכננת, לגמרי לא מכוונת ולא תאמה את ההבטחות שהיו לנו לגבי תוכן ההופעה", כתבה MTV בהצהרה בפברואר 2004. "MTV מצטערת שהאירוע הזה התרחש ואנו מתנצלים בפני כל מי שנפגע ממנו".

ג'קסון, מצידה, פתחה בהצהרה משלה יום אחד לאחר מכן.

"ההחלטה לחשוף תחפושות בסוף הופעת המחצית שלי התקבלה לאחר חזרות אחרונות", אמר אז יליד אינדיאנה. "MTV לא הייתה מודעת לזה לחלוטין. לא הייתה כוונתי שזה ירחיק לכת. אני מתנצל בפני כל מי שנפגע – כולל הקהל, MTV, CBS וה-NFL".

שנים מאוחר יותר, בעקבות הצלחתם הניו יורק טיימס מציג: מסגור בריטני ספירס דיון דוקומנטרי בריטני ספירסקרב השמרנות, יוצרי הסרט שלו נכנסו לשערוריית הסופרבול הבאה תקלה: ההתלבשות של ג'נט ג'קסון.

"בשנת 2004, התבשלה מלחמת תרבות כשקהל מופעי המחצית של הסופרבול ראה גבר לבן חושף חזה של אישה שחורה למשך 9/16 שניות. התעוררה סערה לאומית", נכתב בהודעה לעיתונות לסרט התיעודי. "'אם מלחמות התרבות היו יכולות להיות 9/11, זה 1 בפברואר 2004", אמר משקיף אחד. האישה הייתה ג'נט ג'קסון, והקריירה שלה מעולם לא הייתה אותו הדבר. האיש היה ג'סטין טימברלייק; הכוכב שלו רק גדל".

התוכנית נועדה לתעד את התקרית ב-2004, תוך ציון כיצד צדק פואטי הקריירה של הכוכב מעולם לא התאוששה במלואה, בעוד שלילידי טנסי המשיכו לפרוח, כמו גם נגע בהשלכות הגזעיות והתרבותיות של האירוע. יוצרי הסרט שזרו יחד קטעים נדירים מהתקופה וראיונות עם בכירים מה-NFL ו-MTV כדי לשבור את האירוע הידוע לשמצה.

בינתיים, ג'קסון שיתף מאוחר יותר תובנה נוספת על התקרית ב ג'נט, אירוע דוקומנטרי בן שני לילות, שהוקרן בבכורה ב-Lifetime וב-A&E ב-28 בינואר 2022.

המשיכו לגלול לכל מה שאנחנו יודעים על השערורייה.

קישור מקור