הארווי ויינשטיין אשם באונס בפרשת קליפורניה: פרטים

הודעות מעורבות. חבר מושבעים בלוס אנג'לס מצא איל תקשורת מושפל הארווי ויינשטיין אשם בשני עבירות אונס, אך זיכה אותו מאשמת פגיעה מינית. ההחלטה של ​​יום שני, 19 בדצמבר, מחזקת בתוקף את מעמדו כאחד המפיקים בעלי הפרופיל הגבוה ביותר שעומדים לדין בעולם של פוסט #MeToo.

התביעה שבסיסה בקליפורניה נסבה על עדויותיהם של ארבעה מאשימים, שנסיונם עם ויינשטיין נע בין תקיפה מינית לאונס, בין השנים 2004 ו-2013. אחד המאשימים בתיק זה זוהה כ ג'ניפר סיבל ניוסום, יוצר קולנוע ובן זוג ראשון של מדינת קליפורניה. עדויותיהם נתמכו על ידי ארבעה מאשימים נוספים – שלא הגישו אישומים בתיק המסוים הזה – וכן 44 עדים. המפיק לשעבר כפר בכל האישומים שהוגשו נגדו.

ויינשטיין, בן 70, נכח באולם בית המשפט בלוס אנג'לס עם עורכי דין מארק ורקסמן ו אלן ג'קסון עם הקראת פסק הדין – שהתקבל ביום העשירי לדיונים. הוא לא העיד במסגרת המשפט. הכרעת הדין התקבלה לאחר שארבעת הנאשמים, כולם ידועים בשם ג'יין דוס על ידי מערכת המשפט, סיפרו על חוויותיהם עם איל התקשורת לשעבר. חבר המושבעים השקיע כ-41 שעות בבחינת כל הצדדים של התיק המדובר.

להגנתם על ויינשטיין, ניסו ורקסמן וג'קסון להכפיש את המאשימים, בטענה שג'יין דוס אחת ושתיים שיקרו לגבי המפגשים שלהם עם ויינשטיין, בעוד שג'יין דוס שלוש וארבע קיימו "סקס עסקי" עם המפיק בתקווה להשיג הזדמנויות מקצועיות בתוך תעשיית הקולנוע.

ג'ון מינצ'ילו/AP/Shutterstock

לאחר ההחלטה על פסק הדין, ג'יין דו פרסמה הצהרה, שחשפה שחלק ממנה "הושמד" על ידי איל התקשורת ב-2013.

"המשפט הפלילי היה אכזרי. עורכי הדין של וינשטיין הכניסו אותי לעזאזל על דוכן העדים. אבל ידעתי שאני צריך לראות את זה עד הסוף, וכך עשיתי", אמר המאשימה של וינשטיין, כפי שדווח על ידי חדשות NBC.

דבריה נתמכו על ידי סיבל ניוסום, שכתבה בחלקה לאחר מתן פסק הדין, "הארווי ויינשטיין לעולם לא יוכל לאנוס אישה אחרת. הוא יבלה את שארית חייו מאחורי סורג ובריח היכן שהוא שייך. הארווי ויינשטיין הוא טורף סדרתי ומה שהוא עשה זה אונס". בעלה, המושל גאווין ניוסוםהצהיר שהוא "גאה להפליא" באשתו וב"כל הנשים האמיצות שהגיעו לחלוק את האמת שלהן ולרומם אינספור שורדים שלא יכולים".

בעבר נמצא אשם בפשעי מין במערכת המשפטית בניו יורק בשנת 2022, ויינשטיין כבר ריצה שנתיים מאסר של 23 שנים. ככל הנראה הוא ייגזר דינו על סמך פסק הדין היום אשם בתחילת השנה הבאה, ונדרש לסיים את עונש המאסר שלו לפני שיתחיל בכליאתו בקליפורניה.

ההתפתחות האחרונה במאבק המשפטי של וינשטיין מגיעה כשנה וחצי לאחר שסיים את גירושיו עם אשתו מזה כמעט עשור, ג'ורג'ינה צ'פמן. בני הזוג חולקים את הבת אינדיה, 12, והבן דאשיאל, 9. המפיק שזכה לשבחים הוא גם אב לילדים הבוגרים לילי, 27, אמה, 24, ורות, 20, שהוא חולק עם אשתו לשעבר איב צ'ילטון.

על הניסיון הקשה שלה בניווט בהאשמות שהופנו נגד ויינשטיין, סיפרה צ'פמן אָפנָה במאי 2018, "זה היה קשה כי הכתבה הראשונה הייתה בערך תקופה הרבה לפני שאי פעם פגשתי אותו, אז הייתה דקה שבה לא יכולתי לקבל החלטה מושכלת. ואז הסיפורים התרחבו והבנתי שזה לא אירוע בודד. ידעתי שאני צריך להתרחק ולהוציא את הילדים מכאן".

אם אתה או מישהו שאתה מכיר עבר התעללות מינית, התקשר ל- מוקד תקיפה מינית ארצי בטלפון 1-800-656-HOPE (4673). איש צוות מיומן יספק תמיכה סודית, נטולת שיפוט, כמו גם משאבים מקומיים כדי לסייע בריפוי, החלמה ועוד.

קישור מקור