הארווי-ויינשטיין-דינו

הארווי ויינשטיין נידון בתיק תקיפה מינית בניו יורק

הארווי ויינשטיין נידון ל-23 שנים בכלא במדינת ניו יורק ביום רביעי, 11 במרץ 2020, לאחר שנמצא אשם באונס בחודש שעבר.

בהודעה לעיתונות שהגיעה לידי בקשר, התובע המחוזי של מנהטן, סיי ואנס, ג'וניור, אמר, "אנו מודים לבית המשפט על הטלת גזר דין ששם לב לטורפים מיניים ולבני זוג מתעללים בכל מגזרי החברה". הוא הוסיף, "אנו מודים לניצולים על הצהרותיהם המדהימות היום והאומץ הבלתי יתואר במהלך השנתיים האחרונות. הארווי ויינשטיין פרס לא פחות מאשר צבא של מרגלים כדי לשתוק אותם. אבל הם סירבו לשתוק, ונשמעו. המילים שלהם הורידו טורף והכניסו אותו מאחורי סורג ובריח, ונתנו תקווה לנפגעי אלימות מינית בכל העולם".

לפני פסק הדין, הארווי אמר לבית המשפט כי הוא חש "חרטה" ואמר כי ינסה "להיות אדם טוב יותר". פנה אל המאשימים שלו, איל ההוליווד המושפל הצהיר, "אני לא מתכוון לומר שאלו לא אנשים נהדרים… היו לי זמנים נפלאים עם האנשים האלה."

ג'ון מינצ'ילו/AP/Shutterstock

מאשמיו של ויינשטיין שהעידו במהלך משפטו – ג'סיקה מאן, מרים "מימי" היילי, אנאבלה סקיורה, טארל וולף, לורן יאנג ו שחר דאנינג – ישב בשורה הראשונה באולם בית המשפט במהלך גזר הדין.

אמנם הוגשו מספר האשמות על התנהגות מינית בלתי הולמת נגד המפיק, אבל גזר הדין שלו מתייחס לאונס של מאן ב-2013 ולביצוע בכפייה במין אוראלי על היילי ב-2006.

ב-24 בפברואר הורשע ויינשטיין באונס מדרגה שלישית ובמעשה מיני פלילי מדרגה ראשונה. הוא זוכה מאונס מדרגה ראשונה ושני אישומים של תקיפה מינית טורפת ב-21 בפברואר.

"אם הארווי ויינשטיין לא היה מורשע על ידי חבר המושבעים הזה, זה היה קורה שוב ושוב ושוב", אמר היילי לבית המשפט במהלך גזר הדין. "אני מרגיש הקלה שהוא יידע עכשיו שהוא לא מעל החוק. אני מרגיש הקלה שיש נשים בטוחות יותר כי הוא לא שם בחוץ".

במאי 2018, ויינשטיין הסגיר את עצמו והוגש נגדו כתב אישום בגין אישומים נוספים ביולי 2018. "חבר מושבעים במנהטן הפליל כעת את הארווי ויינשטיין בכמה מעבירות המין החמורות ביותר שקיימות במסגרת חוק העונשין של ניו יורק", מנהטן DA Cyrus R. ואנס ג'וניור אמר אז בהצהרה. כתב האישום הזה הוא תוצאה של האומץ יוצא הדופן שהפגינו הניצולים שהגיעו קדימה".

לדברי בן ברפמן, אחד מעורכי הדין של בני הזוג ויינשטיין, הוא תכנן להודות בחפותו. "אדון. וינשטיין טוען שכל ההאשמות הללו שקריות, והוא מצפה לקבל את הצדקה המלאה", אמר עורך הדין. יתרה מכך, להאשים את מר ויינשטיין כטורף כאשר כל האינטראקציות היו בהסכמה, זה פשוט לא מוצדק".

גרג ריסלינג, דובר משרד התובע המחוזי של מחוז לוס אנג'לס, סירב להגיב בזמנו מתי ניתן יהיה להסגיר את ויינשטיין ללוס אנג'לס.

במשפט נפרד שנבע מהאשמות של ארבע נשים שזוהו באולם בית המשפט כג'יין דוס – שהחל באוקטובר 2022 – חבר מושבעים בלוס אנג'לס מצא את המפיק המושפל אשם על סעיף אחד של אונס ושני עבירות של תקיפה מינית ב-19 בדצמבר 2022. עם זאת, וינשטיין זוכה מאשמת אחת של פגיעה מינית, לפי חדשות NBC, CNN ו הניו יורק טיימס. בנוסף, חבר מושבעים לא יכול היה להחליט על שלושה אישומים אחרים של תקיפה מינית נגד איל התקשורת לשעבר.

אם אתה או מישהו שאתה מכיר עבר התעללות מינית, התקשר ל- מוקד תקיפה מינית ארצי בטלפון 1-800-656-HOPE (4673). איש צוות מיומן יספק תמיכה סודית, נטולת שיפוט, כמו גם משאבים מקומיים כדי לסייע בריפוי, החלמה ועוד.

קישור מקור