הארוס גיירמו '90 יום': איך הוא מת?

תנוח על משכבך בשלום. ארוס בן 90 יום כוכבים קארה באס ו גיירמו רוז'ר התחתן במהלך הפרק של יום ראשון, 24 ביולי בסדרת המצליחה TLC. אבל החתונה שלהם הייתה רגע מריר-מתוק שכן משפחתם עדיין אבלה על מותו של אחיו של גיירמו, חוסה חואקין. המשיכו לגלול למטה כדי ללמוד עוד על האובדן קורע הלב של משפחתם.

איך מת אחיו של גיירמו?

"אתמול בלילה, גיירמו קיבל שיחת טלפון ממשפחתו שאמרה שאחיו חוסה חואקין היה בבית החולים עם אי ספיקת כליות", אמרה קארה, בת 29, בווידוי שלה במהלך פרק ששודר ב-26 ביוני. "בחזרה בדומיניקאן רפובליקה, חוסה חואקין נאלץ לעבור לגור עם אחיו האמצעי בעיר אחרת כדי שיוכלו, כמו, לטפל בו".

אי ספיקת כליות, המכונה גם אי ספיקת כליות חריפה, מתרחשת כאשר הכליות "פתאום אינן מסוגלות לסנן חומרי פסולת מהדם שלך", לפי MayoClinic. כאשר הכליות מאבדות את היכולת לסנן פסולת, הפסולת מצטברת לרמות מסוכנות בדם. זה מתפתח במהירות ודורש טיפול אינטנסיבי. אי ספיקת כליות עלולה להיות קטלנית, אך ייתכן שאדם במצב בריאותי טוב יתאושש.

"הוא עבר איזושהי דיאליזה במשך כשנה לפני שאושפז בבית החולים ולכן אני חושב שאמש, הדברים באמת השתנו לרעה ושהם לא חשבו שהוא יצליח", הוסיף יליד וירג'יניה.

החלק הקשה ביותר באירוע חירום משפחתי על רקע אשרת 90 הימים שלו הוא שמכיוון שגיירמו, בן 23, כבר היה באמריקה, הוא לא יכול היה לעזוב באופן חוקי את ארצות הברית כדי לבקר את אחיו ברפובליקה הדומיניקנית ללא "שחרור מוקדם" מסמך. אם הוא נסע מחוץ למדינה במהלך 90 הימים שקדמו לחתונתו עם קארה ללא רשות, הוא יסתכן בצורך להגיש בקשה חוזרת לקבלת אשרת k-1 שוב מכיוון שהיא מאפשרת רק כניסה חד פעמית למדינות.

"כשהייתי קטן, למעשה הייתי סופר קרוב עם חוסה חואקין ובילינו רגעים יפים", אמר יליד ונצואלה בכתב הווידוי שלו תוך שהוא נחנק מדמעות. "ואם הייתי יכול לחשוב איך ארגיש אם אחי היה יכול למות, זה בהחלט יכול להיות אחד הדברים הגרועים ביותר".

למחרת, גיירמו וקארה קיבלו את הבשורה קורעת הלב. "בסביבות 4 בבוקר, גיירמו קיבל שיחת טלפון שאמרה שאחיו נפטר", אמר קארה למצלמות. "הלך לו טוב יותר כששמענו ממנו אתמול, היו לו מחשבות קוהרנטיות ודיבר די ברור. דיברנו על אם זה יקרה, מה אם וכל הדברים האלה אבל אני לא חושב שמישהו מאיתנו ציפה שזה יהיה כל כך מהר".

באדיבות גיירמו רוז'ר/אינסטגרם

איך קארה וגיירמו ספדו לאחיו?

בני הזוג קיבלו את הבשורה קורעת הלב רק 35 ימים לפני חתונתם, ולמרות שלא יכלו לדחות את נישואיהם כדי לתת לגיירמו זמן להתאבל על אובדן אחיו, הם מצאו דרך להוקיר את חוסה חואקין – שהיה תומך גדול של מערכת היחסים של בני הזוג – על ידי ייעוד עבורו מושב בשורה הראשונה במהלך טקס החתונה שלהם.

בקשר בעבר אישרו קארה וגיירמו נישאו ב-23 ביולי 2021, במחוז אלבמארל, וירג'יניה, לפי מסמכי בית המשפט.

קישור מקור