המזונות הטובים ביותר לאכול כדי לתמוך במחזור החודשי שלך

לפעמים ברכה, לפעמים קללה, כל 28 יום המחזור שלך מגלה את נוכחותו עם מנה שבועית של התכווצויות, תשוקות והרבה מאוד דם. בעוד שמחזור הוא חלק יומיומי מחייהן של נשים, השיחה סביב טיפול הווסת מרגישה לעתים קרובות שקטה להפליא. כסופרת ומאמנת מחזור קלייר בייקר אומר, "אני באמת מאמינה שהבנת המחזור החודשי היא מפתח חסר ברווחה ובתפוקה היצירתית של נשים." בעוד שנשים מקבלות מחזור מדי חודש, לעתים קרובות זה מרגיש כאילו יש שיח חסר סביב בריאות הווסת. ישנם מספר גורמים לטיפול במחזור שאולי אפילו לא שוקלת רק בגלל שאנחנו לא מדברים מספיק על מחזור.

ובכן, לא יותר! אנחנו כאן כדי להתחיל את שיחת בריאות המחזור על ידי התמקדות באחד החלקים החשובים ביותר בכל תקופה: המזונות שאת אוכלת! נשים רבות מדווחות על חשק מוגבר לאוכל במהלך תחילת המחזור החודשי שלהן ולאורך כל הדרך. בואו נהיה אמיתיים, כולנו מצאנו את עצמנו בקצה קופסת שוקולדים או בתחתית שקית צ'יפס הודות לאמא טבע בשלב מסוים בהיסטוריה של המחזור החודשי שלנו. אמנם התמכרות לתשוקה למתוק ומלוח יכולה להיות דבר טוב במתינות, אך ישנם מספר מאכלים שיכולים להועיל לך במהלך המחזור.

אבל אילו מזונות עדיף לאכול כדי לתמוך במחזור שלך? סיפקנו לך רשימה של עשה ואל תעשה קולינרי עבור הזמן שלך בחודש.

כיצד המחזור החודשי שלך משפיע על התיאבון שלך

זה נפוץ להפליא שלנשים יש תיאבון חזק יותר בימים שלפני תחילת המחזור שלהן, ולאורך כל מהלך המחזור שלהן. "במהלך המחזור הקדם-וסתי, רמות ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון מתחילות לרדת", אומרת סוזן שפר, נשיאת Pneuma Nitric Oxide. "הפרוגסטרון בולט יותר בנקודה זו במחזור החודשי, וזה יכול להוביל לעלייה בתיאבון שנשים רבות מדווחות עליהן כחלק מהתסמינים הקדם-וסתיים שלהן."

כשהמחזור החודשי שלך מתחיל, ההורמונים שלך ממשיכים לרדת, ואת יכולה לחוות יותר תשוקה לאוכל מהרגיל. "אם אי פעם הרגשת רעבה מהרגיל בזמן המחזור שלך, זה נורמלי לחלוטין", מייקל בל, מנכ"ל מנוקרה מבטיחה לנו. "זה גם נפוץ לחוות תשוקה לפריטי מזון מתוקים ומלוחים, בדרך כלל דברים שאנו מקשרים להיות מזונות מנחמים. אפשר לייחס את זה בחלקו לעובדה שרמות הסרוטונין שלך, הורמון האושר, ירידה ורמות הקורטיזול, הורמון הלחץ, עולות כשאתה במחזור." כאשר את מרגישה לחוצה, מזון מתוק ומלוח יכול לשמש כמחזק מצב רוח קל, במיוחד כאשר המחזור שלך מופיע על סף דלת הגוף שלך.

המזונות הטובים ביותר לאכול במהלך המחזור החודשי שלך

ירקות בעלי עלים ירוקים

Unsplash

עלים ירוקים כמו תרד וקייל הם מקור מצוין למגוון של חומרים מזינים שיכולים להועיל לך לאורך כל המחזור החודשי שלך. "במהלך המחזור שלך, זה נפוץ שנשים חוות ירידה ברמות הברזל שלהן. זה יכול להיות נכון במיוחד אם אישה סובלת ממחזור מחזור כבד יותר", אומר דרייק באליו, מנכ"ל תרגול בריאות. "עלים ירוקים עשירים בברזל, מה שהופך אותם למזון אידיאלי לאכול במהלך המחזור החודשי שלך כדי לחדש את מאגרי הברזל שלך ולהדוף תסמינים של ברזל נמוך שיכולים לכלול סחרחורת ועייפות."

ברזל אינו היתרון היחיד של אכילת עלים ירוקים במהלך המחזור החודשי שלך. "תרד וקייל מכילים גם רמות גבוהות של סידן, מה שיכול לעזור להפחית תסמיני PMS כמו התכווצויות ונפיחות", אומרת איימי קלר, מייסדת שותפה ומנכ"לית של מועדפים. "בנוסף לכך, התרד עשיר במגנזיום, חומר תזונתי שעוזר לשרירים להירגע, ויכול לסייע עם התכווצויות ותסמיני כאבי ראש הקשורים למחזור שלך."

חלבונים רזים

למרות שהם חלק מרכזי בכל דיאטה, אכילת חלבונים רזים במהלך המחזור החודשי שלך יכולה להיות מועילה במיוחד. "חלבונים רזים כמו עוף, הודו, קטניות ואגוזים יכולים לעזור לשמור על שובע לאורך זמן ולהפחית את התשוקה התקופתית", אומרת לידיה בויצ'וק, סמנכ"לית השיווק מ- מעבדות נוספות. "מקורות חלבון בשר הם מקור מצוין לברזל גם כן, מה שהופך אותם אפילו יותר מועילים בזמן המחזור שלך. אם את צמחונית או טבעונית ולא אוכלת בשר, טופו הוא עוד מקור נהדר לחלבון רזה שתוכל להכניס לארוחות במהלך המחזור שלך."

יוגורט

יוגורט הוא גם מקור לחלבון וסידן שיכול לספק לך יתרונות נוספים כשאתה במחזור. "תקופות נוטות לזרוק את רמות ה-pH הטבעיות של הנרתיק, מה שעלול להוביל לזיהומי שמרים", אומר מייקל פישר, מייסד HRT עילית. "יוגורטים עם תרבויות פעילות חיות מכילים פרוביוטיקה שיכולה לעזור לווסת את רמות ה-pH שלך ולאזן את כמות השמרים והחיידקים בנרתיק במהלך הווסת ולאחריה." אם את מחפשת יוגורט לנסות במהלך המחזור שלך, יוגורט יווני הוא נהדר מכיוון שהוא מכיל פרוביוטיקה ומינון גבוה של חלבון. בנוסף, הוא מגיע במגוון טעמים מהנים לבחירה ולחקור..

המזונות הטובים ביותר שיש להימנע מהם במהלך המחזור החודשי שלך

שוקולד

למרבה הצער, בעוד ששוקולד עשוי להיות אחד המאכלים הנפוצים ביותר שנשים משתוקקות אליהם לפני ובמהלך המחזור החודשי שלהן, הוא למעשה יכול להזיק מתועלת כאשר את סובלת מכאבי מחזור. "שוקולד מכיל חומר ממריץ, תיאוברומין, שיכול להוביל לכאב מוגבר. כשאתה כבר סובל מכאבי מחזור וכאבי ראש, יותר אי נוחות זה לא מה שאתה מחפש", אומר אסקר א אחמד, מנהל iProcess. "בנוסף, שוקולד מכיל כמות נכבדת של סוכר שעשויה להגביר את מצב הרוח שלך לזמן קצר, אבל להוביל להתרסקות בהמשך היום. זה יכול להחמיר עוד יותר את מצב הרוח התקופתי המעצבן".

עם זאת, אם אתה עדיין משתוקק לשוקולד במהלך המחזור שלך, בחירה בשוקולד מריר יכולה להיות דרך טובה לספק את השן המתוקה שלך. "שוקולד מריר נוטה להכיל פחות סוכר משוקולד חלב, כך שלא סביר שתחוו פרץ סוכר והתרסקות", אומר חורחה אוסטוררס, סמנכ"ל מעבדות אבחון אוניברסליות. "הוא מכיל גם מגנזיום, שיכול לעזור להרפות את השרירים ולהפחית התכווצויות."

קפה

אנחנו יודעים, זה חבל לראות ברשימת ההימנעות, אבל ויתור על קפה במהלך המחזור שלך עשוי להיות מועיל להתגבר על כמה מתסמיני המחזור החודשי הגרועים ביותר שלך. "קפה יכול לגרום לנפיחות ולאצירת מים, שאיתם אתה כבר מתמודד כשאתה במחזור", אומר ד"ר מייקל גרין, קצין רפואה ראשי ב- וינונה. "ככזה, קפה יכול להחמיר את תסמיני המחזור שלך. עם זאת, חשוב לציין שגמילה מקפאין עלולה להוביל לכאבי ראש, אז אם אתה שותה קפה יומיומי, אל תלך על הודו קר למחזור שלך. הפחת את צריכת הקפאין שלך כאשר המחזור שלך מתחיל; כוס ביום זה נהדר אם אתה יכול."

אנחנו יודעים שוויתור על קפה יכול להיות בקשה גדולה למי שרץ על כוס (או, בואו נהיה אמיתיים, כוסות) של חליטה יומית. אם אתה צריך משקה כדי לתת לך דחיפה, אלטרנטיבה מצוינת תהיה לעבור לאפשרויות משקה המכילות כמויות נמוכות יותר של קפאין, כמו תה, למשך המחזור שלך. לדוגמה, מאצ'ה הוא משכך כאבים טבעי ויכול להיות משקה נהדר ללגום ממנו בזמן שאמא טבע נמצאת בעיר.

כּוֹהֶל

למרבה הצער, אלכוהול יכול לגרום למגוון תסמינים שמחמירים את המחזור שלך. "אלכוהול מייבש להפליא. כשאתה במחזור, זה יכול להיות כאבי ראש גרועים יותר, כמו גם נפיחות, אומר ג'ודי נויהאוזר, מנכ"ל אווטרה. "בנוסף, אם אתה שותה יותר מדי אלכוהול ומקבל הנגאובר, אתה יכול להסתיים עם קומץ תסמינים לא נוחים אחרים בנוסף לכאבי המחזור שלך כולל קלקול קיבה, בחילה ועייפות."

כמו תמיד, חשוב לצרוך אלכוהול במתינות, אך עוד יותר במהלך המחזור. במקום להגיע לקוקטייל, נסה מוקטייל מיץ כדי לספק את התשוקה שלך למשקה מהנה. מים הם גם אף פעם לא אופציה רעה במהלך המחזור שלך: שתיית מים מספקת יכולה לעזור להפחית נפיחות ואגירת מים.

לסיכום

כמשורר ג'ודי גראן אמר פעם, "דם הווסת… הוא הנסתר ביותר [form of] דם, זה שממעטים לדבר עליו וכמעט אף פעם לא נראה, פרט לנשים באופן פרטי". לעתים קרובות, שיחות על בריאות המחזור יכולות להיסחף מתחת לשטיח, אבל חשוב לדבר על המחזורים שלנו ועל הדרך שבה הם משפיעים עלינו.

מה שאת אוכלת יכול למלא תפקיד עצום בוויסות הסימפטומים של המחזור החודשי שלך, שכן ישנם מספר מזונות שיכולים לעזור, או להזיק, כאשר את במחזור. כמה מהמזונות הטובים ביותר לתמיכה במחזור החודשי שלך כוללים עלים ירוקים כמו תרד וקייל, חלבונים רזים כגון עוף, הודו וטופו, ויוגורטים המכילים פרוביוטיקה. לחלופין, כמה מזונות שכדאי להימנע מהם במהלך המחזור כוללים שוקולד, קפה ואלכוהול, שכן כל אחד מהם יכול להחמיר את תסמיני המחזור הקיימים ולגרום לך להרגיש גרוע יותר.

ככל שהמחזור הבא שלך מתקרב, הקדישו זמן לשקול מה התשוקות שלכם, ואילו מזונות תוכלו לשלב כדי לעזור להפחית תסמינים לא נוחים כמו התכווצויות, נפיחות וכאבי ראש. עם כמה החלפות בלבד במכולת, תוכלי לעזור לעצמך לקבל מחזור הרבה יותר נעים בפעם הבאה שאמא טבע מתגלגלת לעיר.

קישור מקור