לאנס באס של NSYNC על אהרון קרטר: 'מחלת נפש ברורה'

מתאבל על חברו. רק יום אחד אחרי מה שהיה יום הולדתו ה-35 של אהרון קרטר, כוכב NSYNC לאנס באס – שזכה לתהילה לצד קרטר והבקסטריט בויז – כתב מחווה כנה לזמרת "I Want Candy", וכתב ש"מחלת נפש" תפסה בבירור את האייקון של שנות ה-2000.

"מאז שאהרון נפטר, התברר בבירור שיש לו מחלת נפש קשה, וכתוצאה מכך הסערה הפנימית שאיתה התמודד בחושך יצאה היישר אל האור", כתב באס ביום חמישי, 8 בדצמבר, אינסטגרם הודעה. "לא רק שזה פגע באנשים סביבו שאכפת להם ממנו באמת, אלא זה גם אפשר למי שרצו לנצל אותו, והם עשו זאת ללא שום השלכות לנצל לטובתם".

בשבוע שלאחר מותו הטרגי של קרטר, ספר שכותרתו אהרון קרטר: סיפור לא שלם של חיים לא שלמים – נכתב על ידי קרטר ומחבר אנדי סימנדס – שוחרר, לזעם הרבה של הנהלת אהרון ושל חברתו לשעבר הילארי דאף. שני הצדדים טענו כי הספר היה לא יותר מאשר חטיפת כסף, עם טיילור הלגסון של Big Umbrella Management שקבע, "זהו זמן לאבל ולהרהור, לא לתפיסת כסף חסרת לב ולחיפוש תשומת לב." לא רק שהספר פורסם ברבים, אלא ש"הוצאות לא מורשות" – כמו אלבום וסינגל – יצאו לאור בעקבות מותו בטרם עת של קרטר.

ארלין ריצ'י/שטרסטוק

היבטים בחייו היצירתיים של קרטר הפכו זמינים לאחר מותו, ומידע נוסף על מאבקיו בבריאות הנפש והתעללות בסמים התגלה. אביו של אחד השלים השלב הרביעי שלו בגמילה שלושה חודשים בלבד לפני מותו, ואפיין בזמנו שהוא "סוף סוף קיבל" את הפיכחון "נכון".

בהמשך לפוסט הכנה שלו על קרטר, באס אמר לעוקבים שהוא יעבוד עם On Our Sleeves – פלטפורמת משאבים חינמית מונעת על ידי מומחים העוסקת בבריאות הנפשית של ילדים – כדי לקדם את השיחה סביב הנושאים שקרטר התמודד איתם במהלך חייו.

"כהורה, אני מרגיש חסר אונים ורוצה לדעת מה אני יכול לעשות כדי לעזור. מה שהבנתי מהר זה שבריאות הנפש מתחילה בבית", כתב באס, לפני שסיפר למעריצים שהוא יצטרף לאחות התאומה של קרטר, מלאך קונרד, לאירוע 18 בינואר 2023, שבמרכזו בריאות הנפש. "בבקשה הצטרפו אלינו… כדי לעזור להתחיל את השיחה בהשראת חייו של אהרון עם כמה מחברינו הקרובים ביותר", הוא הפציר בתומכים.קישור מקור