מי זכה הכי הרבה גראמי? ביונסה, גיאורג סולטי קשור

עם כל כך הרבה מוזיקאים ואמנים מוכשרים, אתם אולי תוהים למי יש הכי הרבה פרסי גראמי בהיסטוריה? התקליט משותף למנצח גיאורג סולטי ז"ל ו ביונסה עם 31 פרסים כל אחד, אבל 13 הראשונים – הכוללים קווינסי ג'ונס ו-U2 – לא נגררים יותר מדי מאחור!

זכייתו האחרונה של גיאורג בגראמי הייתה ב-1997. הוא לא רק מחזיק בשיא של מרבית הפרסים "שזכה בכל ז'אנר", אלא "יש לו הכי הרבה זכיות בתחום הקלאסי", על פי הגורם הרשמי של תכנית הפרסים אתר אינטרנט. זכייתו הראשונה הגיעה ב-1962 והקטגוריות שלו כללו אופרה, מקהלה וקלאסי. זו מורשת מדהימה, אבל יש עוד אמנים מדהימים ששמים עין על להדיח את גיאורג מתפקיד אלוף הגראמי המכהן.

מייקל באקנר/וראייטי/שטרסטוק

לקווינסי, למשל, יש 28 גראמי ענקיים מתחת לחגורתו. הזכיות שלו משתרעות על "יותר מ-10 שדות, מג'אז לילדים ועד ג'אז, פופ, ראפ, R&B ועוד". הזכייה האחרונה שלו הייתה עבור הסרט התיעודי שלו קווינסישלקח את סרט המוזיקה הטוב ביותר בטקס פרסי הגראמי ה-61 ב-2019.

בשנת 2021, ביונסה השיגה את השיא שלו כשלקחה הביתה את הפרס ה-28 שלה להופעת ה-R&B הטובה ביותר עבור "המצעד השחור". זה הפך אותה לאישה המעוטרת ביותר בהיסטוריה, כמו גם לאמנית עם הכי הרבה זכיות.

נכון לשנת 2023, היא הייתה מועמדת עצום 88 פעמים (כן, קראתם נכון) וכרגע היא קשורה לבעלה, ג'יי זי, בתור האמנים המועמדים ביותר בכל הזמנים. היא הייתה מועמדת לתשעה פרסים בטקס פרסי הגראמי ה-63 בשנת 2021 וגם לקחה גביעים עבור שיר הראפ הטוב ביותר, הופעת הראפ הטובה ביותר והקליפ הטוב ביותר. היא לקחה הביתה את פרס הגראמי עבור ההקלטה הטובה ביותר לריקוד/אלקטרוניקה עבור הלהיט הנפלא שלה "Break My Soul".

אמן קאנטרי ובלוגראס אליסון קראוס הייתה המנהיגה הקודמת עם 27 גראמי. היא חולקת 14 מהפרסים שלה עם הלהקה שלה, Union Station. מַלחִין צ'יק קוריאה – למי שזכה הכי הרבה זכיות בגראמי אי פעם – יש 27 גביעים, בעודו מנצח פייר בולז יש 26 וזכה בפרס מפעל חיים בשנת 2015. הפסנתרן המנוח ולדימיר הורוביץ מגיע אחריו עם 25.

שוויון עם 25 ניצחונות הוא סטיבי וונדר. זמרת "Isn't She Lovely" היא "האמן היחיד בתולדות הגראמי שזכה בחמישה פרסים או יותר בשלושה לילות נפרדים". ג'ון וויליאמס, הגאונות מאחורי הפסקולים של סרטים מפורסמים כמו מלתעות ו מלחמת הכוכביםיש גם 25 ניצחונות תחת החגורה שלו.

ביונסה גראמי זוכה
Jim Smeal/BEI/Shutterstock

ל-U2 יש כרגע 22 פרסים, עם ה בונולהקה בהנהגה זוכה במספר הזכיות הרב ביותר עבור "אקט רוק". ג'יי זי עוקב אחריו עם 21 פרסים, לג'יי זי יש את אותה כמות, וקיבל את רובם דרך קטגוריות הראפ וה-R&B, אבל כן זכה בקליפ הטוב ביותר על שיתוף הפעולה שלו "Suit and Tie" עם טימברלייק ג'סטין.

שמות בולטים נוספים ברשימת הזוכים כוללים ראפר קניה ווסט והקאנטרי וינס גיל, שזכו שניהם ב-21 פרסים. ברוס ספרינגסטין ראוי לציון כבוד עם 20 גראמי ואריתה פרנקלין ו פול מקארטני בצע עם 18.

מדהים לראות את הכישרון המדהים שמחזיק שיאים שזכה לאורך השנים. הזמן יגיד אילו אמנים אחרים יטפסו לרשימה!

קישור מקור