מי יירש את גרייסלנד לאחר מותה של ליסה מארי פרסלי?

ליסה מארי פרסלי החזיקה בשליטה בלעדית על מוזיאון ביתו האהוב של אביה המנוח אלביס פרסלי, גרייסלנד, באמצעות נאמנות. לאחר מותה ב-12 בינואר 2023, בגיל 54, גלה מה יקרה לאחוזת ממפיס, טנסי.

מי יירש את גרייסלנד?

שלוש בנותיה של ליסה מארי יחלקו את הירושה של גרייסלנד באמצעות נאמנות. זה כולל ריילי קיו33, בתה של ליסה מארי מנישואיה הראשונים למוזיקאי דני קיווהתאומים הארפר ופינלי לוקווד, 14, מנישואיה השניים של הזמרת ועד מייקל לוקווד.

איך ליסה מארי פרסלי ירשה את גרייסלנד?

ליסה מארי הייתה הילדה היחידה של "מלך הרוקנרול" המנוח ואשתו היחידה, פריסילה פרסלי. עם מותו של אלביס באוגוסט 1977, הנהנים היחידים בצוואתו היו אביו ורנון, סבתו מיני ובתו בת ה-9. עד 1980, ורנון ומיני מתו שניהם, מה שהפך את ליסה מארי ליורשת היחידה של עזבונו של אלביס. הונו של גרייסלנד וזמרת "Hound Dog" של 100 מיליון דולר הוכנס לנאמנות שהחזיקה מעמד עד שמלאו לה 25 ב-1 בפברואר 1993. באותה תקופה היא קיבלה בעלות בלעדית ומלאה על הבית.

לפי זה של גרייסלנד אתר אינטרנט, הנאמנות התפרקה אוטומטית ביום הולדתה של ליסה מארי, והיא בחרה להקים נאמנות חדשה, The Elvis Presley Trust, שתנהל בהצלחה את האחוזה, כאשר פריסילה והבנק הלאומי למסחר ימשיכו לשמש כנאמנים. למרבה הצער, ליסה מארי הפסידה את רוב הונו הכספי של אלביס בגלל השקעות גרועות שבהן מעורב מנהל העסקים שלה לשעבר בארי סיגללמרות שגרייסלנד נשארה בטוחה.

לאנס מרפי/שטרסטוק

כיצד מתוחזקת גרייסלנד?

האחוזה עלתה למעלה מחצי מיליון דולר בשנה בתחזוקה ובמיסים לאחר שאלביס מת, וגרושתו המתמצאת פריסילה החליטה לפתוח את הבית לקהל הרחב כמוזיאון כדי לשמור עליו. גרייסלנד נפתחה רשמית לסיורים ב-7 ביוני 1982, והיא הבית השני הכי מתוייר בארצות הברית מאחורי הבית הלבן, ומושך יותר מ-600,000 מבקרים בשנה.

האם ליסה מארי פרסלי תיקבר בגרייסלנד?

זמרת "Over Me" תובא למנוחות בגרייסלנד יחד עם בני משפחתה, כולל אביה. בנוסף לאלביס והוריו, בנה היחיד של ליסה מארי, בנג'מין קאו, קבור בגרייסלנד. בן נטל את חייו ביולי 2020, וליסה מארי תיקבר לידו, כך אישרה בתה ריילי למספר חנויות ב-13 בינואר. טקס אזכרה ציבורי יתקיים במדשאה הקדמית של גרייסלנד בשעה 9:00 בבוקר ביום ראשון, 22 בינואר 2023, לזכרה של ליסה מארי.

קישור מקור