מעצר ג'ן שאה, גזר דין, הודאה באשמה: הדרמה המשפטית שלה

עקרות בית אמיתיות של סולט לייק סיטי כוכב ג'ניפר שאה נמצאת במים חמים בעקבות מעצרה בקשר לתוכנית הלבנת הון ארצית. הצרות המשפטיות של כוכב הריאליטי עדיין נמשכות. המשיכו לקרוא כדי ללמוד את כל מה שאנחנו יודעים על משפטו של שאה, התחינה ועוד.

מתי נעצרה ג'ן שאה?

האומץ והעוזר שלה, סטיוארט סמית'נעצרו בסולט לייק סיטי, יוטה, ב-30 במרץ 2021, על פי ידיעה לתקשורת משותף למשרד התובע האמריקאי במחוז הדרומי של ניו יורק. שאה וסמית הואשמו בקשירת קשר לביצוע הונאה בקשר עם טלמרקטינג וקשירת קשר לביצוע הלבנת הון, כך נחשפה ההצהרה החדשה.

"שאה, שמציגה את עצמה כאיש עסקים עשיר ומצליח בטלוויזיה 'ריאליטי', וסמית', שמוצגת בתור 'העוזר הראשון' של שאה, יצרו ומכרו, לכאורה, 'רשימות מובילות' של אנשים חפים מפשע עבור חברים אחרים בתוכנית שלהם. הונאה", אמר התובע האמריקאי במנהטן אודרי שטראוסבטענה שלצמד היה מניע נסתר במעשיהם לכאורה.

"במציאות הממשית וכפי שנטען, ההזדמנויות העסקיות כביכול שדחפו על הקורבנות על ידי שאה, סמית' ואנשי הקשר שלהם היו רק מזימות הונאה, מונעות על ידי חמדנות, לגנוב את כספי הקורבנות", טען שטראוס. "כעת, הנאשמים הללו עומדים בפני מאסר בגין פשעים לכאורה".

באדיבות ג'ן שאה/אינסטגרם

ההאשמות בכתב האישום אומרות שאה וסמית', כמו גם אחרים, הונו מאות קורבנות ברחבי אמריקה, שרבים מהם היו מעל גיל 55, על ידי מכירת אותם אנשים "שירותים עסקיים" שיועילו להופעות המקוונות הספציפיות שלהם ועוד. מסמכי בית המשפט קובעים שרבים ממטרותיהם לכאורה היו קשישים ולא היו בבעלותם מחשב.

"כפי שנטען, שאה וסמית' סיפקו את הקורבנות האנושיים המאוד אמיתיים שלהם כ'לידים' לקניה ולמכירה, והציעו את המידע האישי שלהם למכירה לחברים אחרים של טבעת ההונאה שלהם", הוסיף הסוכן המיוחד של HSI. פיטר סי פיצהו.

התובעים מאמינים ששאה וסמית' "עשו מאמצים משמעותיים כדי להסתיר את תפקידיהם" בהונאה, כולל שימוש ביישומי הודעות מוצפנות וביצוע משיכות מזומנים "כדי להימנע מדרישות דיווח על עסקאות מטבע".

האם ג'ן שאה הודתה באשמה?

שאה הודתה בתחילה בחפותה בכל האישומים והגנה ללא הרף על חפותה. עם זאת, היא שינתה את הודאתה לאשמה ביולי 2022.

"בשנים 2012 עד מרץ 2021 במחוז הדרומי של ניו יורק ובמקומות אחרים הסכמתי עם אחרים לבצע הונאה רשתית", היא אמרה לשופט סידני סטיין בהצהרה באותה עת.

שאה המשיכה וציינה שהיא "ידעה שזה לא בסדר" ו"כמה אנשים נפגעו" לפני שהתנצלה על מעשיה.

שבועות לפני הדיון בגזר הדין שלה – המתוכנן ל-6 בינואר 2023 – כתבה מכתב לשופט בבקשה לקצר את עונש המאסר.

"ההחלטות העסקיות הנוראיות שקיבלתי והקשרים המקצועיים שפיתחתי נבעו מכמה חוויות אישיות כואבות שעברתי בחיי", כתבה כוכבת הריאליטי במכתבה בן ארבעה עמודים, לפי CNN. בעוד שהיא עומדת בפני עד 30 שנה מאחורי סורג ובריח עם חמש שנות שחרור בפיקוח, ג'ן מקווה לקבל רק שלוש שנות מאסר.

האם ג'ן שאה עדיין משתתפת ב"עקרות הבית האמיתיות של סולט לייק סיטי"?

שאה נעצר בזמן צילומי עונה 2 של RHOSLC. עם זאת, היא לא נתנה לצרות המשפטיות שלה להפריע לזמן המסך שלה. יליד יוטה חזר כחבר צוות לעונה 3, שהוצגה לראשונה בספטמבר 2022.

כשהגיע הזמן לצלם את המפגש בדצמבר 2022, שאה לא נכח.

"ב-14 בספטמבר 2022, הודיעו לי על כך על ידי בכירי בראבו לא הוזמנתי להשתתף במפגש עונה 3," היא כתבה באינסטגרם הַצהָרָה. "התאכזבתי כי לא יהיה לי מקום להתעמת עם אי דיוקים ולהתייחס לקו העלילה שלי עם חברי השחקנים. משום מקום, ב-29 בנובמבר, לפני שבועיים וחצי, הוזמנתי להשתתף. שמחתי לגלות שאהיה לי קול [the] איחוד."

אישיות הריאליטי הוסיפה כי "ברור לה עם בראבו" שהיא לא תדון ב"כל מה שקשור לתיק המשפטי שלה או לגזר הדין", בטענה שההחלטה הייתה "מתוך כבוד לבתי המשפט".

למרות שהיא לא הצטרפה לצוות האיחוד של עונה 3, אמר הנציג של שאה בקשר שהיא "לא פוטרה ממנה עקרות הבית האמיתיות של סולט לייק סיטי."

מה התפקיד של ג'ן שאה?

שאה, שנשוי לו שריף שאה, לפי הדיווחים יש שווי נקי של 3 מיליון דולר. מלבד עבודת הריאליטי שלה, היא עשתה עבודת שיווק והיא מנכ"לית ומייסדת של שלוש חברות – JXA Fashion, Shah Beauty ו-The Real Shah Lashes.

זהו מאמר מתמשך שפורסם במקור ב-30 במרץ 2021 ועודכן לאחרונה ב-18 בדצמבר 2022.קישור מקור