מתי ג'ן שאה תתייצב לכלא? עדכוני 'RHOSLC'

עושה זמן. עקרות בית אמיתיות של סולט לייק סיטי כוכב ג'ן שאה נידונה ל-78 חודשים, שהם 6.5 שנים, מאחורי סורג ובריח לאחר שהודתה באשמת הונאה בגין תוכנית טלמרקטינג ארצית. המשיכו לגלול למטה כדי לגלות מתי עליה להתייצב בכלא, באיזה מתקן היא תרצה את עונשה ופרטים נוספים.

מתי ג'ן שאה תתייצב לכלא?

יליד סולט לייק סיטי, יוטה, חייב להתייצב לכלא ב-17 בפברואר 2023, על פי מועד אחרון.

שאה נידון לריצוי של 6.5 שנים ב-6 בינואר 2023, לאחר שהודה בקשירת קשר לביצוע הונאה בטלפון בקשר לשיווק טלפוני וקשירת קשר לביצוע הלבנת הון ביולי 2022.

לאיזה כלא תלך ג'ן שאה?

עורכי הדין של שאה ביקשו בתזכיר גזר דין בדצמבר 2022 שהיא תרצה את זמנה במחנה הכלא הפדרלי בריאן בבריאן, טקסס, לפי אֲנָשִׁים. הכלא בולט בשיכון של כמה אסירים מפורסמים, כולל מייסד ת'רנוס, אליזבת הולמס, שעונש המאסר שלו מתחיל ב-27 באפריל 2023, כך דיווח הרשת.

הכלא מאכלס כיום יותר מ-500 אסירות והוא מתויג כ"מחנה כלא פדרלי ביטחוני מינימלי", לפי פקיד הכלא אתר אינטרנט.

באדיבות בראבו

מה עשתה ג'ן שאה?

במרץ 2021, שאה והעוזר שלה, סטיוארט סמית'נעצרו בסולט לייק סיטי, והואשמו בקשירת קשר לביצוע הונאת רשת בקשר לשיווק טלפוני וקשירת קשר לביצוע הלבנת הון.

באותו זמן, הרשויות הפדרליות פשטו על ביתו של שאה והחרימו מספר ארנקי מעצבים מזויפים ואביזרי תכשיטים שונים, בקשר יכול לאשר.

למרות שהודתה תחילה בחפותה באישומים, החליטה אישיות בראבו להודות באשמה ביולי 2022. היא הודתה בפני השופט סידני שטיין שהיא "הסכימה" "לבצע הונאה בנקאית" מ-2012 עד מרץ 2021.

מעצרו של שאה התרחש במהלך העונה השנייה של RHOSLC. במהלך פרק הבכורה של עונה 3 בספטמבר 2022, כוכב הריאליטי הודה שהוא מפחד.

"אני אשקר אם אגיד שאני לא מפחד", אמר שאה. "אני לא חושב על עצמי, אני חושב על המשפחה שלי. אני לא יכול לדמיין להיות רחוק מהם. זה ממש יהרוג אותי".

שאה נעצרה בשל מעורבותה בתוכנית טלמרקטינג ארצית שהונה מאות אנשים ברחבי ארצות הברית על ידי מכירת "שירותים עסקיים" שלטענתם יועילו להופעות מקוונות ספציפיות של הקורבנות. בקשר אושר במרץ 2021. רבים מהקורבנות היו מעל גיל 55, ומסמכי בית המשפט ציינו שחלק מהמטרות של שאה וסמית' היו קשישים שאין להם מחשב.

לאחר שהודה באשמה, שאה הסכים לחילוט 6.5 מיליון דולר מהתמורה מהקנוניה והשבת 9.5 מיליון דולר.

לחומרת הפשע של שאה היה תפקיד משמעותי בכמה זמן היא נידונה לריצוי. למרות שהיא ביקשה עונש מופחת לשלוש שנים, בטענה ש"החלטותיה העסקיות הנוראיות" נבעו מ"חוויות אישיות כואבות", ממשלת ארצות הברית המליצה לגזור עליה 10 שנים מאחורי סורג ובריח, לפי מסמכי בית המשפט שהגיעו לידי בקשר ב-23 בדצמבר 2022.

"רבים מאותם אנשים סבלו ממצוקה כלכלית משמעותית ונזק", נכתב במסמכים. "בהוראת הנאשם הונו קורבנות שוב ושוב עד שלא נותר להם דבר. היא ושותפיה התמידו בהתנהלותם עד שחשבונות הבנק של הקורבנות התרוקנו, כרטיסי האשראי שלהם היו בגבולות שלהם, ולא היה יותר מה לקחת".

הממשלה הוסיפה כי ה-Bravolebrity "נקטה בשורה של צעדים יותר ויותר בזבזניים כדי להסתיר את התנהגותה הפלילית מהרשויות" ו"עסקה במאמץ מקיף ארוך שנים כדי להסתיר את המשך תפקידה בתוכנית".

בעיתוני בית המשפט, הממשלה גם ציינה כי יליד סולט לייק סיטי היה "מנהיג אינטגרלי" בתוכנית הונאות הטלמרקטינג הארצית, ש"הביאה לקורבן של אלפי אנשים חפים מפשע" כתוצאה מכך, כולל אלה שהם "קשישים או פגיעים".

התובעים גם טענו לשאה לקבל עונש של 10 שנות מאסר.

"בעינינו, אלו לא היו מספרים, אלה אנשים פגיעים מבוגרים שחייהם התהפכו על ידי הונאת הטלמרקטינג של הנאשם, והם עדיין סובלים", התובע רוברט סובלמן אמר לאולם בית המשפט ב-6 בינואר 2023.

קישור מקור