סטטוס פציעה של דמאר המלין: עדכונים לאחר דום לב

בטיחות באפלו בילס דאמר המלין קרס על המגרש במהלך הרבע הראשון מול סינסינטי בנגלס ביום שני, 2 בינואר, וכרגע הוא במצב קשה. המשיכו לקרוא לקבלת עדכונים על מצבו של הספורטאי.

מהו עדכון הפציעה של דמאר המלין?

כוכב ה-NFL, 24, סבל מדום לב לאחר התמודדות על המגרש, כך נכתב בציוץ מדף הטוויטר הרשמי של בילס בסביבות השעה 1 לפנות בוקר ביום שלישי, 3 בינואר.

"דופק הלב שלו שוחזר בשטח והוא הועבר למרכז הרפואי UC להמשך בדיקות וטיפול", נמשכה ההודעה. "הוא כרגע מורדם ונמצא במצב אנוש".

John Sommers II/UPI/Shutterstock

המשפחה שלו הוציא הצהרה מודים למעריצים על תמיכתם ב-3 בינואר. "בשם המשפחה שלנו, אנחנו רוצים להביע את תודתנו הכנה על האהבה והתמיכה שהפגינו לדמאר בתקופה מאתגרת זו", נפתחה ההצהרה. "אנחנו נפעמים מאוד מהתפילות, מהמילים הטובות ומהתרומות של מעריצים ברחבי הארץ".

"אנו גם רוצים להודות למגיבים הראשונים ולאנשי מקצועות הבריאות המסורים במרכז הרפואי של אוניברסיטת סינסינטי שהעניקו טיפול יוצא דופן לדמאר. אנחנו מרגישים כל כך מבורכים להיות חלק מארגון באפלו בילס ולקבל את תמיכתם", הם כתבו. "אנחנו גם רוצים להודות למאמן טיילור ולבנגלים על כל מה שהם עשו".

לאחר שהודו למעריצים על "נדיבותם וחמלתם", הסתיימה ההצהרה, "אנא שמור את דמאר בתפילותיך. נשחרר עדכונים ברגע שיהיו לנו אותם".

מאוחר יותר ב-3 בינואר, דודו של המלין, דוריאן גלןסיפר CNN שלבו של הספורטאי "כבה אז הם נאלצו להחיות אותו פעמיים".

"עשו בו החייאה במגרש לפני שהביאו אותו לבית החולים ולאחר מכן החייאו אותו בפעם השנייה כשהביאו אותו לבית החולים", הסביר.

גלן גם שיתף שהמלין עדיין היה מורדם בזמן הראיון. "הם הרדימו אותו רק כדי לתת לו סיכוי טוב יותר פשוט להמשיך להחלים טוב יותר", שיתף. "אנחנו פשוט לוקחים את זה יום אחר יום. נראה שהוא מתקדם כלפי מעלה בצורה חיובית".

הוא הוסיף כי המלין "התהפך על בטנו" כדי לעזור עם דם בריאות, וציין שהשלב הבא הוא לגרום לאחיין שלו לנשום בעצמו.

מה קרה לדאמר המלין?

המלין התמוטט ונפל על גבו בעודו על המגרש פחות משש דקות לתוך הרבע הראשון של המשחק. הרגע המפחיד קרה זמן קצר אחרי שהוא קם מתיק שדה פתוח על הרסיבר של בנגלס טי היגינס.

מאמני צוות בילס טיפלו בהמלין תוך 10 שניות. אמבולנס הגיע למגרש תוך פחות מחמש דקות והספורטאי קיבל החייאה, לפי השידור של ESPN. המלין מטופל כעת במרכז הרפואי של אוניברסיטת סינסינטי.

לאחר התקרית, המשחק נדחה רשמית. תאריך חדש לא נבחר למשחק שנקבע מחדש, אבל ה-NFL אמרו שפרטים על הצעדים הבאים יוכרזו ב"זמן מתאים יותר".

סטטוס פציעה של דמאר המלין: עדכונים לאחר דום לב
ג'ושוע א ביקל/AP/Shutterstock

האם דאמר המלין עבר התקף לב?

סבל מדום לב – המוגדר על ידי אובדן פתאומי של תפקוד הלב, הנשימה וההכרה – אינו אותו דבר כמו התקף לב.

"המצב נובע בדרך כלל מבעיה במערכת החשמלית של הלב שלך, אשר משבשת את פעולת השאיבה של הלב שלך ומפסיקה את זרימת הדם לגוף שלך", על פי מאיו קליניק, והוסיפו כי התקף לב מתרחש כאשר "זרימת הדם לחלק מהלב חסומה". יש לציין כי התקף לב יכול לפעמים להוביל לדום לב.

דום לב פתאומי עלול להוביל למוות אם לא מטופל מיד באמצעות החייאה או שימוש בדפיברילטור.

מי זה דאמר המלין?

המלין הצטרף לבילס ב-2021 כבחירת דראפט בסיבוב השישי מאוניברסיטת פיטסבורג. הוא שיחק כל משחק העונה.

בנוסף לכדורגל, המלין הוא המייסד והמנכ"ל של קו הבגדים Chasing M's, והוא ידוע בעבודתו הפילנתרופית. ביום חג המולד, הוא אירח את נסיעת הצעצועים השנתית השלישית שלו דרך קרן Chasing M's שלו.

"כשאני יוצא למסע שלי ל-NFL, אני לעולם לא אשכח מאיפה אני בא ואני מחויב להשתמש בפלטפורמה שלי כדי להשפיע באופן חיובי על הקהילה שגידלה אותי", אמר המלין בעבר על הצדקה שלו. "יצרתי את The Chasing M's Foundation ככלי שיאפשר לי לספק את ההשפעה הזו."

בתוך שעות מהפציעה שלו, מעריצים התגייסו לתרום יותר מ-3 מיליון דולר לצדקה של הספורטאי. נכון ליום רביעי, 4 בינואר, ארגון הצדקה הרוויח כעת יותר מ-6 מיליון דולר.קישור מקור