סטיבי ניקס מתאבל על כריסטין מקווי במחווה מרגשת

סטיבי ניקס מתאבל על כריסטין מקווי במחווה מרגשת

סטיבי ניקס מתאבל על האובדן שלה Fleetwood Mac חברת הלהקה כריסטין מקווי, מי מת ביום רביעי, 30 בנובמבר, לאחר מחלה קצרה.

"לפני כמה שעות, אמרו לי שהחבר הכי טוב שלי בכל העולם מאז היום הראשון של 1975 נפטר", פתח סטיבי, 74, בפתק בכתב יד פורסם באינסטגרם.

"אפילו לא ידעתי שהיא חולה… עד מאוחר במוצאי שבת. רציתי להיות בלונדון; רציתי להגיע ללונדון – אבל אמרו לנו לחכות", המשיכה.

"אז, מאז שבת, שיר אחד מסתובב לי בראש, שוב ושוב ושוב. חשבתי שאולי אולי אצליח לשיר לה את זה, ולכן אני שר לה את זה עכשיו. תמיד ידעתי שאזדקק למילים האלה יום אחד", זמרת "Slide". המשיך והוסיף כי זה היה הלחן "הללויה" של קבוצת האחיות, חיים.

לאחר שכתב כמה מהמילים היותר משמעותיות, הזמר "ריאנון" הוסיף: "נתראה בצד השני, אהובתי. אל תשכח אותי – תמיד, סטיבי."

נבחר להיכל התהילה של הרוקנרול לשנת 2019 הצטרף ל- Fleetwood Mac בשנת 1975 עם בן זוגה דאז, לינדזי בקינגהאם, עוזר לקחת את הלהקה לרמת הצלחה ענקית. יחד עם כריסטין, התוספת שלהם נתנה את הקבוצה שלושה סולן וכותבי שירים מוכשרים, כל אחד עם הסגנונות השונים שלו. כריסטין, שהייתה גם הקלידן של הלהקה, זכורה בעיקר בזכות הקלאסיקות שלה, "Say You Love Me", "You Make Loving Fun" וההמנון האיקוני "Don't Stop".

האלבום של Fleetwood Mac משנת 1977 שמועות יהפוך לאחד האלבומים הנמכרים ביותר בכל הזמנים, יעביר 40 מיליון עותקים ברחבי העולם, 20 מיליון בתוך ארה"ב ה-LP שלט במשך 31 שבועות מרשימים בראש הרשימה שלט חוצות מצעד האלבומים המוביל 200 והמשיך לזכות בגראמי עבור אלבום השנה. הקבוצה המשיכה להפיק אלבומים ולסיבוב הופעות בשלושת העשורים שלאחר מכן ונכנסה להיכל התהילה של הרוקנרול ב-1998.

משפחתה של כריסטין פרסמה את הבשורה על מותה הפתאומי. "היא נפטרה בשלום בבית החולים הבוקר בעקבות מחלה קצרה. היא הייתה בחברת משפחתה", הם חשפו בהצהרה והוסיפו, "היינו רוצים שכולם ישמרו את כריסטין בליבם ויזכרו את חייו של בן אנוש מדהים ומוזיקאי נערץ שהיה אהוב בכל העולם".קישור מקור