סלין דיון חושפת אבחנה של מחלה נוירולוגית נדירה

סלין דיון גילתה שהיא אובחנה כחולה במחלה נוירולוגית נדירה בשם Stiff Person Syndrome.

"אני מתמודדת עם בעיות בבריאות שלי כבר הרבה זמן, והיה לי ממש קשה להתמודד עם האתגרים האלה ולדבר על כל מה שעברתי", חשפה סלין, 54, באמצעות אינסטגרם ביום חמישי, 8 בדצמבר, והוסיפה שהיא "לא תהיה מוכנה להתחיל מחדש את סיבוב ההופעות שלי באירופה בפברואר".

הזמרת "הלב שלי ימשיך הלאה" הסבירה אז שהיא אובחנה עם תסמונת האדם הנוקשה "הנדירה מאוד", ש"משפיעה על משהו כמו אחד למיליון אנשים". היא המשיכה, "בזמן שאנחנו עדיין לומדים על המצב הנדיר הזה, אנחנו יודעים עכשיו שזה מה שגרם לכל העוויתות שהיו לי."

על פי קרן Stiff Person Syndrome, המצב משפיע על מערכת העצבים המרכזית ומכוון במיוחד למוח ולחוט השדרה. הלוקים במחלה "יכולים להיות נכים, מרותקים לכיסא גלגלים או מרותקים למיטה, לא מסוגלים לעבוד ולטפל בעצמם", בעוד שהתסמינים כוללים "קשיחות יתר, כאב מתיש, חרדה כרונית" והתכווצויות שרירים "כל כך אלימות שהם יכולים לפרק מפרקים ואפילו לשבור עצמות".

"למרבה הצער, התכווצויות אלו משפיעות על כל היבט בחיי היומיום שלי," סלין הוסיפה בפוסט שלה. "לפעמים גורם לקשיים כשאני הולך ולא מאפשר לי להשתמש במיתרי הקול שלי כדי לשיר כמו שאני רגיל."

ילידת קנדה המשיכה וציינה שיש לה "צוות נהדר של רופאים שעובד לצידי כדי לעזור לי להשתפר", כמו גם את התמיכה של "ילדיה היקרים".

סלין חולקת שלושה בנים – רנה-צ'רלס, 21, והתאומים נלסון ואדי, 11, עם בעלה המנוח, רנה אנג'ליל.

בשל המצב, סלין דחתה את הקונצרטים שלה באביב 2023 לשנת 2024. בינתיים, שמונה ההופעות שהיא קבעה לקיץ 2023 בוטלו.

למרות הכישלון, זמרת "הכל חוזר אלי עכשיו" התעקשה שהיא לא מוכנה להפסיק להופיע. "כל מה שאני יודעת זה לשיר," היא הסבירה. "זה מה שעשיתי כל חיי. וזה מה שאני הכי אוהב לעשות".

"אני עובדת קשה עם המטפל שלי ברפואת ספורט כל יום כדי לבנות בחזרה את הכוח שלי ואת היכולת שלי להופיע שוב", הוסיפה. "אבל אני חייב להודות, זה היה מאבק."

לאחר מכן, סלין פנתה למעריצים שלה והצהירה שהיא "תתגעגע" לראות אותם בקהל בהופעות שלה. "אני תמיד נותנת 100 אחוז כשאני עושה את ההופעות שלי, אבל המצב שלי לא מאפשר לי לתת לך את זה עכשיו", אמרה.

ג'ים סמיל/שטרסטוק

"כדי שאגיע אליך שוב, אין לי ברירה אלא להתרכז בבריאות שלי ברגע זה", הצהירה אם לשלושה. "ויש לי תקווה שאני בדרך להחלמה. זה הפוקוס שלי ואני עושה כל מה שאני יכול כדי להתאושש. אני רוצה להודות לך מאוד על איחולי האהבה והתמיכה המעודדים שלך ברשתות החברתיות שלי. זה אומר לי הרבה".

הסרטון הסתיים בכך שסלין עודדה את מעריציה "לשמור על עצמכם".

"אני כל כך אוהבת אתכם ואני באמת מקווה שאוכל לראות אתכם שוב ממש בקרוב", אמרה בדמעות. "תודה."קישור מקור