עדכוני התביעה של 'אהבה היא עיוורת': תוכנית התביעה של ג'רמי הרטוול

המפיקים של סדרת הרומנטיקה המצליחה של נטפליקס האהבה היא עיוורת אמתמודד מחדש עם תביעה ייצוגית שהוגשה על ידי מתמודד עונה 2 ג'רמי הרטוול. בתלונה, בוגר הריאליטי פרסם מספר האשמות נגד התוכנית, "כריח את המתמודדים לעבוד שיכורים, מורעבים, חסרי שינה ושכר נמוך", על פי הודעה לעיתונות מ-13 ביולי 2022, שפרסמה חוק התעסוקה של Payton, PC. על ידי בקשר. Netflix ו-Kinetic Content לא הגיבו מיד בקשרבקשות של תגובה.

המשיכו לקרוא כדי לגלות את כל מה שאנחנו יודעים על האהבה עיוורת תביעה משפטית.

מהן ההאשמות נגד האהבה עיוורת?

ב-29 ביוני 2022, קרטוול הגישה תביעה ייצוגית מוצעת בשם כל המתמודדים ב- האהבה עיוורת עם בית המשפט העליון בלוס אנג'לס.

עורך דינו של הרטוול, "הם שילמו בכוונה מועטה לחברי השחקנים, מנעו מהם מזון, מים ושינה, שיתפו אותם באלכוהול וניתקו להם את הגישה למגעים אישיים ולרוב העולם החיצון. שנטל פייטון, נאמר בהצהרה בהודעה לעיתונות. "זה גרם לחברי השחקנים להיות רעבים לקשרים חברתיים ושינה את הרגשות ואת קבלת ההחלטות שלהם".

פייטון גם טען שהחוזים של המשתתפים "חייבו את המתמודדים להסכים שאם הם יעזבו את התוכנית לפני ביצוע הצילומים, הם ייענשו בכך שידרשו לשלם 50,000 דולר ב'פיצויים מחוסלים'".

סר באפו/נטפליקס

"מכיוון שזה פי 50 ממה שחלק מחברי הקאסט היו מרוויחים במהלך כל הזמן שהם עבדו, זה בהחלט היה בעל פוטנציאל לעורר פחד בצוות ולאפשר להפקה להפעיל שליטה נוספת", הוסיף עורך דינו של הרטוול.

המתמודד גם טען כי "המשקאות היחידים שהנאשמים סיפקו בקביעות לצוות היו משקאות אלכוהוליים, משקאות קלים, משקאות אנרגיה ומיקסרים. משקאות לחות כמו מים הוגבלו בהחלט לגבס במהלך היום".

"זו הייתה כמו חוויה חוץ גופית עבורו, והוא הבין שהוא פתוח למניפולציות רגשיות", שותף מנהל ב-Payton Employment Law, לורל נ. הולמס, טען. "הוא עזב את התוכנית בתחושה של זומבי, ואמרו לו שגם הוא נראה ככה ברגע שהוא חזר לשיקגו".

תלונות נגד האהבה עיוורת תנאי מקום העבודה

לפי התביעה, מתמודדים שעבדו עבור ההפקה במחוז לוס אנג'לס קיבלו תשלום קבוע של 1,000 דולר לשבוע, בעוד שהמשתתפים עבדו 20 שעות ביום ושבעה ימים בשבוע. כתוצאה מכך, שילמו להם 7.14 דולר לשעה, בעוד ששכר המינימום בלוס אנג'לס הוא 15 דולר לשעה, נטען בתביעה.

בתיק נטען גם כי חברי השחקנים לא הורשו לקחת את כל הפסקות הארוחות והמנוחה שלהם, אך המפיקים החרימו לכאורה גם את חפציהם האישיים, כגון תעודות זהות, כרטיסי אשראי, ארנקים וטלפונים סלולריים.

בנוסף, נטען בתביעה כי המפיקים עצרו את המפתח לחדרי המלון בהם נדרשו המתמודדים לשהות והאשימו את המפיקים בכך שהודיעו לצוות המלון שלא לספק מזון לכוכבי הריאליטי אם הם ביקשו זאת.

"תנאי העבודה הנצלניים שימשו לשלוט בהתנהלות המשתתפים ועוררו התנהגות לא הגיונית לערך בידורי בפרויקט הגמר", הוסיף הולמס.

ה האהבה עיוורת התביעה כוללת האשמות נגד תוכניות ריאליטי אחרות

"האהבה עיוורת היא לא תוכנית הריאליטי היחידה שמנצלת את חברי השחקנים שלה על ידי סיווג שגוי כקבלנים עצמאיים", טען פייטון. "חברות ההפקה והליהוק של תוכניות ריאליטי מפעילות הרבה יותר שליטה על המתמודדים מאשר החוק מאפשר לעובד להיחשב באמת קבלן עצמאי, במיוחד בתוכניות שבהן חברי השחקנים מחפשים כביכול אהבה".

בהצהרה שלה, פייטון קראה גם לסדרות רומנטיות אחרות, כולל נשוי ממבט ראשון ו האולטימטום: להתחתן או להמשיך הלאה – (שהוצג על ידי ה האהבה עיוורת יוצרים) – וטענו, "השימוש בכמויות ניכרות של אלכוהול גלוי ומוגזם".

"אתה רואה לחברי השחקנים כל הזמן משקה אלכוהולי בידיים או בהישג ידם, והם נראים שותים הרבה יותר מאשר אוכלים, ויש מקרים של אנשים שיכורים בעליל", הוסיפה.

קישור מקור