שווי נקי של דייוויד קרוסבי: איך הזמר עשה כסף

הזמר דיוויד קרוסבי היה אייקון רוקנרול אמיתי, ועזר לייסד את The Byrds ו- Crosby, Stills, Nash and Young. גלה את השווי הנקי שלו וכיצד הרוויח כסף במהלך הקריירה הארוכה שלו.

מהו השווי הנקי של דיוויד קרוסבי?

לאחר שישה עשורים בתעשיית המוזיקה, דייוויד היה שווה 10 מיליון דולר לפי שווי נקי של סלבריטי. הזמר האיקוני מת ב-19 בינואר 2023, בגיל 81.

"בצער רב לאחר מחלה ממושכת, נפטר אהובנו דיוויד (קרוז) קרוסבי. הוא היה מוקף באהבה על ידי אשתו וחבר נפשו יאן ובנו ג'נגו. למרות שהוא כבר לא כאן איתנו, אנושיותו ונפשו החביבה ימשיכו להדריך ולעורר אותנו. המורשת שלו תמשיך לחיות דרך המוזיקה האגדית שלו", אשתו יאן דאנס אמר בהצהרה שפורסמה ל מגוון.

היא הוסיפה, "שלום, אהבה והרמוניה לכל מי שהכיר את דוד ואת אלה שהוא נגע בו. נתגעגע אליו מאוד".

איך דיוויד קרוסבי הרוויח כסף?

דיוויד היה חבר מקורי של שתיים מלהקות הרוק המשפיעות ביותר בכל הזמנים. הוא עזר לייסד את The Byrds בשנת 1964 והיה אחראי לכמה מהלהיטים הגדולים ביותר של הלהקה, כולל "Eight Miles High", "Everybody's Been Burned" ו-"Why". הוא הודח מהקבוצה ב-1968 על רקע קרבות פנים בתוך הלהקה.

הזמר והגיטריסט יקימו מיד את אחת מקבוצות העל הגדולות של פולק-רוק בכל הזמנים, קרוסבי, סטילס ונאש, בהשתתפות סטיבן סטילס של באפלו ספרינגפילד ו גרהם נאש מה-Hollies. השלישייה הוציאה את אלבום הבכורה שלהם ב-1969, שהכיל את הלחנים הקלאסיים כעת "Suite: Judy Blue Eyes" ו-"Marrakesh Express".

קלידן וזמר ניל יאנג הצטרף ללהקה ב-1969, כשזו הפכה לקרוסבי, סטילס, נאש ויאנג. הם ניגנו את ההופעה החיה השנייה שלהם אי פעם בפסטיבל וודסטוק האגדי ב-18 באוגוסט 1969.

CSNY הוציאו את אלבום הבכורה שלהם, דז'ה וו, במרץ 1970. הוא הפך ללהיט מספר 1 והמשיך ונמכר ביותר משמונה מיליון עותקים, והוליד סינגלים בלתי נשכחים כמו "וודסטוק", "Teach Your Children" ו-"Our House". ניל עזב את הלהקה מאוחר יותר באותה שנה כדי להמשיך בקריירת סולו.

ריצ'רד אייזק/שטרסטוק

למרות הקרבות הפנימיים לאורך השנים, CSN נמשכה למעלה מארבעה עשורים עד להתפרקות ב-2015. נאש סיפר שלט חוצות ב-2015, "לעולם לא יהיה עוד תקליט או הופעה של קרוסבי, סטילס ונאש. כרגע, אני לא רוצה שום קשר לקרוסבי בכלל. זה פשוט כל כך. נתתי לקרוסבי להיות מי שהוא. נתתי לאנשים לשחק את היד שלהם מולי, ונתתי לו לעשות את זה ואז אני מקבל החלטה".

בשנת 2022, דיוויד עדיין הקליט מוזיקה, למרות שהוא אמר שהוא עומד להפסיק להופיע בהופעה חיה בגלל גילו. "עשיתי תקליטים בקצב מדהים. … עכשיו אני בן 80 אז אני הולך למות די בקרוב. ככה זה עובד. ולכן אני מאוד משתדל להוציא כמה שיותר מוזיקה, כל עוד היא באמת טובה", צייץ בטוויטר.

איך דיוויד קרוסבי הפסיד את כספו?

במהלך ראיון 2021 עם עולם הגיטרה, דיוויד גילה כי מגיפת COVID-19 הותירה אותו ללא מקור הכנסה עיקרי בגלל חוסר סיורים. "אז, אני מנסה להיות אסיר תודה על כך שאני עדיין יכול לשחק בשידור חי ולשלם את שכר הדירה ולדאוג למשפחה שלי. אבל יחד עם COVID מגיע ואני לא יכול לשחק בשידור חי. זה היה זה. עכשיו אני מקולקל. אני לא רוצה לאבד את הבית שלי, בנאדם", אמר לפרסום.

במרץ 2021, דיוויד מכר את קטלוג המוזיקה שלו ואת זכויות ההוצאה שלו ל אירווינג אזוףקבוצת האמנים האייקוניים של סכום לא ידוע כדי לשמור על משפחתו. "בהתחשב בחוסר היכולת הנוכחית שלנו לעבוד בשידור חי, העסקה הזו היא ברכה עבורי ועבור משפחתי ואני מאמין שאלו האנשים הטובים ביותר לעשות את זה איתם", אמר דייוויד בהצהרה אז.

קישור מקור