תוצאות משפט דני מאסטרסון: השופט הכריז על מיסטריאל

שופט בלוס אנג'לס הכריז על משפט שגוי במקרה של המופע של שנות ה-70 אלום דני מאסטרסוןשהואשם בשלושה עבירות אונס נפרדות, בקשר יכול לאשר. לאחר שחבר המושבעים לא הצליח להגיע למסקנה ב-18 בנובמבר, השופט שרליין פ. אולמדו אמר למתדיינים לקחת הפסקה של שבוע לחג ההודיה ולהגיע לקונצנזוס.

יותר זמן לא עזר למושבעים להחליט. ביום רביעי, 30 בנובמבר, חבר המושבעים עדיין היה מפולג לאחר שבעה ניסיונות הצבעה.

"למרות שאנו מאוכזבים מהתוצאה במשפט זה, אנו מודים למושבעים על שירותם", אמר משרד התובע המחוזי בלוס אנג'לס בקשר בהצהרה. "אנחנו גם רוצים להעניק את הערכתנו הלבבית לקורבנות על כך שצעדו באומץ קדימה וסיפרו על חוויותיהם המצרות. אנו גם מודים על העבודה הקשה של צוות התביעה וכעת נשקול את הצעדים הבאים שלנו בכל הנוגע להעמדה לדין בתיק זה".

Shutterstock

השופט אולמדו כינה את המושבעים "קפאונים חסרי תקווה", שאל אם יש משהו שבית המשפט יכול לעשות כדי לסייע בהחלטה פה אחד בנוגע למסטרסון, בן 46, והאישומים בהם הודה בחפותו לפני שהכריז על משפט שגוי. תאריך המשפט החוזר של מאסטרסון מתוכנן ל-27 במרץ 2023.

מאסטרסון, שכיכב ב החווה בַּצַד המופע של שנות ה-70 אלום אשטון קוצ'ר, הואשם בשלושה סעיפי אונס והוא בוהה 45 שנים מאחורי סורג ובריח אם יורשע. שלוש נשים – הידועות בשם ג'יין דו מס' 1, ג'יין דו מס' 2 וג'יין דו מס' 3 – טענו שמסטרסון אנס אותן בביתו בהוליווד הילס בין השנים 2001 ו-2003. כולם חברים לשעבר בכנסיית הסיינטולוגיה – אידיאולוגיה ש מאסטרסון עדיין משתתף – שלושת המאשימים הבהירו את תוכניותיהם המשפטיות תוך כדי המשפט.

"אנחנו כמובן מאוכזבים מכך שלפחות לעת עתה, דניאל מאסטרסון התחמק מאחריות פלילית על מעשיו המחפירים", הצהירו ג'יין דו מס' 2 וג'יין דו מס' 3 ב-30 בנובמבר, בתמיכת מאשימה אחרת – שטענותיה אינן נכונות. הוצג במקרה הספציפי הזה – כמו גם בת הזוג של ג'יין דו מס' 3. "עם זאת, אנו נחושים ביחד להמשיך במאבקנו למען הצדק, כולל בבית המשפט האזרחי, שם טענו כי מר מאסטרסון, יחד עם ארגון הסיינטולוגיה, המנהיג שלו דיוויד מיסקביג'ואחרים קשרו קשר לעקוף, להטריד ולהפחיד אותנו באופן שיטתי כאשר ביקשנו לשפוך אור על מעשיו של מר מסטרסון", הם סיכמו.

במהלך המשפט, התביעה טענה כי תפקידו הגבוה של מסטרסון בכנסיית הסיינטולוגיה – כמו גם הצלחת המשחק שלו – סיפקו לו תחושת פריבילגיה בכל הקשור למערכות היחסים שלו. המאשימים העידו כי הם נרתעו מלתייג את האינטראקציות שלהם עם מאסטרסון כ"אונס", ועוד טענו כי ארגון הסיינטולוגיה הטריד אותם לאחר שפרסמו את טענותיהם ברבים.

מאסטרסון לא העיד במהלך המשפט.

צוות ההגנה של מאסטרסון לא הגיב מיד בקשרבקשתו של תגובה.

קישור מקור