Cowriter מריה קארי מטילה בה קרדיט לשיר חג המולד

אין פה צלצולים. מריה קארי הוטחה על ידי כותב השירים שלה "All I Want for Christmas Is You", וולטר אפנסייףשטענה שלקחה את כל הקרדיט על כתיבת רצועת החגים המצליחה.

"כשהיא התחילה לרמוז על העובדה ש'אה, כתבתי את השיר הזה כשהייתי ילדה קטנה!' אבל למה לא אמרת את זה 12 או 13 או 15 שנים לפני כן? אז, זה פשוט התפתח במוחה", אמר מפיק התקליטים, 64, במהלך הופעה ביום חמישי, 22 בדצמבר, ב"טייקים חמים וצלילות עמוקות"פודקאסט. "שנינו היינו באותו עמוד על איך שכתבנו 'All I Want For Christmas Is You'. מעולם לא היה סיפור חלופי עד לפני 10 שנים כנראה", הוסיף וולטר.

מוזיקאי הג'אז לשעבר טען אז שזוכה פרס הגראמי, בן 52, "לא מנגן בכלום", בהתייחסו לכלי נגינה, כמו "מקלדת או פסנתר".

"היא לא מבינה במוזיקה," המשיך וולטר. "היא לא מכירה שינויי אקורדים ותורת המוזיקה או משהו כזה. היא לא מכירה אקורד מופחת מאקורד שביעית מינורי לאקורד שביעית מז'ורי. אז, לטעון שהיא כתבה שיר מסובך מאוד במבנה אקורד עם האצבע על מקלדת Casio כשהייתה ילדה קטנה, זה סוג של סיפור גבוה".

כשנזכר איך הוא ומריה עבדו על הסינגל, וולטר ציין שהוא התחיל לנגן בפסנתר עם צליל "בוגי-ווגי סוג של רוק" כשזמרת "Always Be My Baby" צלצלה עם המילים של הבית הראשון, " אני לא רוצה הרבה לחג המולד."

וולטר זוכה גם ככותב וגם כמפיק שותף של המסלול.

MediaPunch/Shutterstock

עם זאת, זו לא הייתה הפעם הראשונה שכותב השירים "My Heart Will Go On" קרא בפומבי את נִצנוּץ כוכב לג'ינגל החורף. בדצמבר 2019, הוא הסביר מגוון שההערות שלו על השיר עוררו תגובה נגד מעריציה של מריה. הוא טען כי העוקבים שלה "איימו" עליו ברשתות החברתיות והאשימו אותו ב"גניבה מ [Mariah]."

"עם הדבר המטורף, הנפלא, המופלא שזה בחיי ב-25 השנים האחרונות, זה הגיע למקום שבו זה כמעט מתוק עבורי בגלל העובדה שאני כל הזמן כל שנה ושנה, באותו זמן של השנה, צריך להגן על עצמי כי הרבה אנשים פשוט לא מאמינים שאני כותב שותף של השיר", הסביר וולטר. "מריה הייתה מאוד נפלאה, חיובית וכוח טבע. היא זו שהפכה את השיר ללהיט, והיא מדהימה. אבל היא בהחלט לא חולקת קרדיט היכן שצריך אשראי".

בעבר, מלכת חג המולד תיארה כיצד כתבה את סינגל חג המולד שלה במספר ראיונות, כולל עם שלט חוצות בנובמבר 2017.

"אני גאה בשיר הזה שכתבתי בעצם בתור ילד על מקלדת ה-Casio הקטנה שלי", אמר אז יליד לונג איילנד לשקע.

שנתיים לאחר מכן, מריה פרקה את האריזה הגרסה שלה לתהליך כתיבת השירים בפירוט נוסף בראיון עם קוסמופוליטי.

״פשוט ישבתי, קישטתי עץ קטן ולבשתי אלו חיים נפלאים וניסיתי להיכנס למצב הרוח הזה", אמרה בדצמבר 2019. "ואז ישבתי בחדר הקטן הזה עם מקלדת והתחלתי לעשות מנגינות קטנות וכאלה. עברתי על כל הדברים שאני חושב עליהם בזמן חג המולד שעושים אותי מאושר ואיך להפוך את זה ולהפוך את זה לשיר אהבה".

מאוחר יותר, היא הזכירה את שמו של וולטר בסרט התיעודי של אמזון מ-2019 מריה קארי היא חג המולד: הסיפור של 'כל מה שאני רוצה לחג המולד זה אתה'.

"גרתי בבית הזה, בצפון מדינת ניו יורק. למעשה, אני לבשתי אלו חיים נפלאים למטה", התחיל אמן ה"רגשות" בסצנה אחת. "אפשר היה לשמוע את זה בכל הבית. ונכנסתי לחדר הקטן הזה, והייתה שם מקלדת קטנה. והתחלתי לשחק. ואני נגן פסנתר נוראי, נכון? לפעמים זה יהיה כמו תאונה משמחת. כשנכנסתי לסטודיו עם וולטר A, הגענו להרבה רעיונות שונים כדי לגרום לזה להרגיש כמו קלאסיקה".

נציג של מריה לא הגיב מיד של In Touch בקשה להערה.

קישור מקור