נאמן פשיטת הרגל של טום ג'ירארדי תובע את AMEX בסכום של 50 מיליון דולר בגין

אריקה ג'יין תבעה 100 אלף דולר כנאמן תובע את AMEX תמורת 50 מיליון דולר

קרדיט: שרי דטרמן/WENN/Alamy, JOHN NACION/startraksphoto

נאמן פשיטת הרגל המפקח טום ג'ירדימשרד עורכי הדין של החברה מנסה כעת לאחזר מיליוני דולרים, שלטענתה טום העביר במרמה ליותר מ-100 אנשים ועסקים.

מאז החודש האחרון, אליסה מילר, נאמן פרק 7, הגיש למעלה ממאה תביעות בטענה שתום והמשרד העבירו את הכסף על מנת להתחמק מהנושים שלהם. אליסה טוענת אריקה ג'יין מ עקרות בית אמיתיות מבוורלי הילס היה אחד האנשים שהועברו להם כספים.

אליסה טוענת שחלק מהכסף נועד לכספי לקוחות, שלטענת טום והחברה שלו התייחסו אליהם כאל קופת החזירים האישית שלהם. מוֹצָא. בנובמבר, שופט בשיקגו אמר שטום "מנהל תוכנית פונזי עם כספי לקוחות".

אליסה תבעה שתי חברות בנות שונות של Amex, בטענה שהחברה העבירה להן יותר מ-50 מיליון דולר בין דצמבר 2013 לנובמבר 2020 – חודש לפני שג'ירארדי קיז התמודד עם התביעה בגין גניבת כספים של לקוחות לכאורה.

אליסה טענה שלפחות 9 מיליון דולר מהתשלומים הללו הגיעו מ"רכישות שהועלו אך ורק לתומס, אריקה, ובני משפחתם וחבריהם", והם לא הועילו לג'ירארדי קיז.

אליסה תבעה את אריקה בטענה שהכוכבת הועברה 97,200 דולר מג'ירארדי קיז בין 2015 ל-2018, למרות שהיא לא הועסקה שם.

הנאמן אמר שהחברה היא "לא יותר מאשר עסק לא חוקי ופשע שנוהל כדי לרפד את הכיסים הגדולים למדי של תומס, אשתו, וקבוצות רבות".

בנובמבר, שופט פדרלי בשיקגו אמר שטום הודה שלא שילם לארבעה משפחות של קורבנות מהתרסקות Lion Air של 2018 בהתבסס על תביעה חתומה בדצמבר 2020. על פי הדיווחים, המשפחות היו חייבות בכספי הסדר בסך 2 מיליון דולר.

אליסה הגישה תביעות לא רק נגד אריקה אלא גם חלק מעובדי החברה לשעבר, קאנטרי קלאבים, ספקי מטוסים פרטיים ועוד על מנת לגבות כספים.

היא תבעה את חתנו של טום דוד לירה, שהיה גם עורך דין בחברת Girardi Keese, בניסיון להחזיר לכאורה 1.3 מיליון דולר מהעברות הונאה. הנאמן גם תבע את החברה המפקחת על אצטדיון רוז בול כדי לגבות 83,701 דולר, שלכאורה טום ואחרים הוציאו על כרטיסים לאירועים באצטדיון.

לפי מסמכי בית המשפט שהושגו באמצעות מכ"םאליסה טענה שטום ביצע תשלומים לאמריקן אקספרס כאשר היה מודע לכך שהוא חייב נושים.

"בתקופה שבה ג'ירארדי קיז היה במצב פיננסי רעוע, ולא שילם לנושיו, החל ג'ירארדי קיז בתהליך שיטתי של ניקוז המזומנים הזמינים, שלעיתים מורכבים מכספי נאמנות גנובים של לקוחות, בין היתר על ידי ביצוע חלוקות ל נושים מועדפים מסוימים או צדדים שלישיים מכספי עזבונו של ג'ירדי קיז", נכתב בתביעה.

"הדרך העיקרית שבה הונאה וקנוניה של תומס וג'ירארדי קיז הצליחו לפעול ולפרוח היה על ידי השגת כרטיסי אשראי רבים מהנתבעים, לעתים קרובות בשמם של עובדים ולא עובדים, לשימוש אישי על ידי עובדי ג'ירדי קיז, תומס, חבריו, משפחתו ומקורביו. רחוק ורחוק, חברת כרטיסי האשראי הגדולה ביותר שבה השתמשו תומס וג'ירדי קיזה הייתה AMEX", המשיכה התביעה.

אליסה טענה שאריקה, בנה וכמה מעובדיו של טום קיבלו מספר כרטיסי אשראי. בתקופה של שבע שנים לפני פשיטת הרגל, המשרד ביצע לכאורה 767 תשלומים לאמריקן אקספרס, שהסתכמו ב-50 מיליון דולר.

"[With] בהתייחס להעברות המרמה, לא פחות מהסכום של 9,079,528 דולר היה על חשבון רכישות שהועלו אך ורק לתומס, אריקה, ולבני משפחתם וחבריהם, ולא הייתה להם כל קשר לתפעול, ולא הועילה, ג'ירארדי קיז." טען מסמכי בית המשפט.

על פי הדיווחים, התביעה דורשת מאמריקן אקספרס להחזיר את הכספים שקיבלה לכאורה מטום. הכסף שהושבה ישמש לכאורה לפירעון נושי החברה.

קישור מקור