הממשלה מאשימה את ג'ן שאה ב

ג'ן שאה מואשם ב"העלמת ראיות" בתיק הונאה

ג'ן שאה הואשמה בניהול הונאת טלמרקטינג מאז 2012. במרץ 2021 היא הואשמה בקשירת קשר לביצוע הונאה בנקאית והלבנת הון. אם האם לשניים תורשע, היא עלולה לעמוד בפני עד 50 שנים מאחורי סורג ובריח.

לאורך הסאגה המשפטית שלה, ה עקרות בית אמיתיות של סולט לייק סיטי כוכבת שמרה על חפותה. בנוסף, ג'ן בוחרת ללכת למשפט במקום לעסקת טיעון.

על פי מסמכים משפטיים שהגיעו לידי השמש, הממשלה טוענת שג'ן "מונעת ראיות" כשהמשפט שלה ב-11 ביולי מתקרב. במכתב לשופט מבקשים התובעים כי ג'ן תיאלץ לספק את החומרים המבוקשים.

התובעים אומרים שהם ביקשו את הראיות שלוש פעמים, והם קיבלו את התשובה הבאה: "בשלב זה, אין לנו מה לספק לממשלה".

במהלך ועידת סטטוס במאי, הממשלה אמרה שג'ן "מתכוונת להעמיד תיק ראשי של שבועיים במשפט, מה שמרמז בתוקף כי לנאשמת יש מסמכים או ראיות שהיא מתכוונת להציע במשפט".

עד כה, לטענת הממשלה, החומרים לא סופקו.

מסמכי בית המשפט קבעו, "למרות שהממשלה ביקשה לראשונה גילוי הדדי לפני יותר משנה והמשפט עוד פחות משישה שבועות, הנאשם לא הוציא חומרי גילוי הדדי בתגובה לבקשת הממשלה ולא הגיב באופן מהותי לטענת הממשלה. הבקשה האחרונה לחומרים כאלה."

"לפיכך, על בית המשפט לדרוש מהנאשם להציג את כל המסמכים והראיות".

בתגובה, הצוות המשפטי של ג'ן כתב מכתב משלהם, ואמר לשופט שאין להם "דבר נוסף לספק". המסמך טען שהיא "סיפקה לממשלה גילוי עד מומחה ושני גילויים משלימים".

המכתב הוסיף, "שוב, כפי שאמרנו לממשלה, אנו נספק מיידית כל פריט שגב' שאה מתכוונת להשתמש בתיק הראשי שלה במשפט, שנמצאים ברשותה, במשמורת או בשליטתה של גב' שאה."

קישור מקור