כוכבת RHOSLC, ג'ן שאה, נידונה ל-6.5 שנות מאסר בגין הונאת רשת, גלה כמה זמן היא תצטרך לרצות, בתוספת תמונות בית המשפט

ג'ן שאה נידון ל-6.5 שנות מאסר, צילום בית המשפט

עקרות בית אמיתיות של סולט לייק סיטי כוכב ג'ן שַׁח נידון ל-6.5 שנים, או 78 חודשי מאסר, ביום שישי, 6 בינואר, לאחר שהודה בהונאה. נחשפים פרטים מתי ג'ן תתחיל לרצות את עונשה וכמה זמן היא תצטרך לרצות.

ג'ן הגיעה לבית המשפט כדי להתמודד עם גזר דינה ביום שישי בבוקר במנהטן, ניו יורק, מלווה בבעלה, שריף שאה האב.ושני בניה.

השופט המחוזי של ארה"ב סידני שטיין, שניהל את התיק, פנה לאולם העמוס. "התפקיד של ג'ן שאה ב'עקרות הבית האמיתיות של סולט לייק סיטי', שאני מניח שבגלל זה האולם כל כך מלא היום, הוא בדיוק זה, תפקיד. אנשים לא צריכים לבלבל את הדמות שהיא מגלמת בתוכנית בידור לאדם שלפני", הוא קבע בעיתון הוצאת העיר הפנימיתבאמצעות עמוד שישי.

חדשות NBC שיתפו את הסרטון למטה של ​​ג'ן, בת 49, שהגיעה הבוקר לבית המשפט בסביבות השעה 8:20 בבוקר שעון המזרח.

במהלך הדיון בגזר הדין, השופט שטיין פנה שוב ושוב לג'ן כ"מנהיגה" בתפקיד שמילאה בתוכנית טלמרקטינג שמטרתה להונות אלפים, בעיקר קשישים.

עוזר פרקליט ארה"ב רוברט סובלמן, שהוביל את התיק של הממשלה הפדרלית נגד ג'ן, אמר: "כל משתף פעולה אמר לנו, ג'ן שאה היא הבוסית. כולם ידעו מי היא".

לפני גזר הדין של ג'ן, עורך הדין שלה, פריה צ'אודרי, אמר שג'ן "מתחרטת על הטעויות שעשתה. היא מצטערת. היא האמינה במערכת המשפט שלנו. ג'ן תשלם את חובה לחברה".

עם זאת, רוברט לא הסכים.

"אין הודעה אחת ממנה שמבטאת חרטה כלשהי, לא אחת. ההגנה לא הגישה דבר. כך היא לא הרגישה גם כשהיא הודתה באשמה", קבע.

לפני גזר הדין של 6.5 שנות מאסר של ג'ן, התובעים ביקשו מאסר ארוך יותר של 10 שנים עבור ג'ן. על פי הגשת גזר הדין שלהם, הקורבנות של ג'ן הונו שוב ושוב עד שלא נשאר להם כלום. [Shah] ומשתפי הקושרים שלה התמידו בהתנהלותם עד שחשבונות הבנק של הקורבנות התרוקנו, כרטיסי האשראי שלהם היו בגבולות שלהם, ולא היה יותר מה לקחת", כתבו.

סנגוריה של ג'ן קיוו לעונש נמוך יותר של שלוש שנים, תוך שהם ציטטו את אופיו המוסרי של ג'ן. הם קיוו שמכתבים מבני משפחה וחברים יובילו את השופט שטיין לעונש קל יותר למרות שהוא כבר הצטמצם מ-14 השנים המקוריות.

"אנו טוענים כי גזר דין כזה הוא צודק והוגן מכיוון שהוא לוקח בחשבון את ההיסטוריה והמאפיינים של גב' שאה, את העובדות והנסיבות של העבירה, וקובע שבית משפט יטיל עונש "לא גבוה מהנדרש" להשגת העונש. מטרות של ענישה", טענה בעבר עורכת הדין שלה, פריה.

ג'ן נתנה את הנאום האחרון שלה לשופט סטיין מוקדם יותר ביום שישי בבוקר לפני ששמעה את גזר דינה, ואמרה, "לריאליטי אין שום קשר למציאות. אני רוצה להתנצל בכך שאני עושה כל שביכולתי כדי להרוויח את הכספים לתשלום פיצויים".

המבוזה RHOSLC כוכב אז ייחס לה "בעיות נפשיות ארוכות שלא טופלו גרמו לי ליצור את המציאות השבורה שלי".

לא ג'ן, ההגנה שלה או משפחתה לא מסרו הערות בנוגע לעונשה בזמן הפרסום.

להלן סרטון של ג'ן עוזבת את בית המשפט בעקבות עונשה של 78 חודשי מאסר, כאשר ניתן לראות את בעלה המאמן שאה צועד לפניה.

למרות קבלת עונש מאסר של 6.5 שנים, רוב העבריינים נדרשים לרצות רק 85% מעונשי המאסר הפדרליים שלהם, כך שסביר להניח שג'ן תשוחרר לאחר ריצוי של 5.5 שנים.

TMZ היא גם מדווחת שג'ן אמורה להתחיל לרצות את עונשה ב-17 בפברואר 2023. היא תתייצב בכלא אי שם בטקסס.קישור מקור