הבנים והבעל של ג'ן שאה מתחננים לשופט על סלחנות

קרדיט: אינסטגרם/ג'ן שאה

עקרות בית אמיתיות של סולט לייק סיטי כוכב ג'ן שַׁחמשפחתה של משפחתה מתגייסת סביבה לקראת הדיון בגזר הדין שלה ב-6 בינואר, המגיע לאחר שהודתה באשמה בקשירת קשר לביצוע הונאה רשתית בשילוב עם תוכנית טלמרקטינג ארוכת שנים ביולי 2022.

ג'ן עומדת בפני עד 14 שנים מאחורי סורג ובריח, אם כי היא מבקשת מבתי המשפט שלוש שנות מאסר בלבד, מכיוון שהיא מתעקשת שהיא "אדם טוב" ש"חוויותיו הכואבות" סללו את הדרך למעשיה. שני בניה ובעלה, שריף שאה האב.מבקשים גם סלחנות מהשופט.

במסמכי בית המשפט שהושגו על ידי רדאר אונלייןהבן של ג'ן, שריף ג'וניור. קראו מכתב לשופט בבית המשפט הפתוח בו הוא דוגל באמו ומפרט את אופייה המוסרי הטוב.

"אני בנה הבכור של ג'ניפר שאה. אני כותב לך בתקווה שאוכל לתאר במדויק את דמותה של אמי ולספק מושג מי היא באמת", פתח שריף ג'וניור.

"אני מכיר בכך שללא קשר לטעויות האחרונות שלה, אמי הדגימה אידיאלים חיוביים לאורך כל חיי. אני שמח שלמדתי ממנה וקיבלתי הבנה שכל הפרטים הם פגומים, והפגמים הללו אינם שוללים את ההיבטים החיוביים שלהם", הוסיף.

לאחר מכן, שריף הבן המשיך והסביר כיצד ג'ן תרמה לקהילה שלה, נלחמה נגד מדיניות גזענית ודגלה ברפורמה בתחום הבריאות.

"אמי פיתחה פלטפורמה שהיא משתמשת בה כדי לתמוך בתנועות צדק חברתי, רפורמה בבריאות ושוויון במספר צורות. היא התנדבה לדבר בפאנלים על דעות קדומות גזעיות בקהילה המקומית שלנו, והיא שימשה כדוברת של קבוצות זיקה גזעיות ברחבי יוטה. אמי צעדה לתמיכה באמונותיה הפוליטיות ומעצימה אחרים לעשות את אותו הדבר", קרא שריף הבן.

הוא המשיך בכך שהודה בהודאתו של ג'ן באשמה והצהיר שהוא "עצוב" ו"פגוע" מאלה שהושפעו ישירות מהעוולות של ג'ן. עם זאת, הוא מאמין שאין צורך בתקופת מאסר שכן הוא טען שג'ן "תשרת טוב יותר" את הקהילה רק על ידי קבלת מאסר על תנאי.

"למרות שאני מבינה שחייבת להיות תוצאה למעשים האלה, אני מבקשת שתראה את אמא שלי דרך עדשה של סליחה וחמלה. אני מאמין שאמי מכירה בעוולות שלה ותהיה שירות טוב יותר לחברה אם יינתן עונש מאסר על תנאי", כתב.

אחיו של שריף ג'וניור, עומרגם כתב מכתב, אך הוא נחתם על ידי בתי המשפט.

בעלה של ג'ן, "המאמן" שריף, כתב גם הוא מכתב ארוך בן שישה עמודים לבתי המשפט וביקש סלחנות.

המאמן שאה טוען במסמכים שהושגו גם על ידי מכ"ם שג'ן נקלעה ל"אנשים איומים" שעטפו את ג'ן ב"החלטות העסקיות הרעות באופן קטסטרופלי שלהם".

במכתב ביקש שריף האב מהשופט להכיר בכך שג'ן עשתה את "הצעד העצום הראשון" בלקיחת אחריות על תפקידה בתוכנית הטלמרקטינג. הוא גם ביקש מהשופט להסתכל על תרומותיה כאם, רעיה ועמוד התווך של קהילת סולט לייק סיטי.

הוא טען בפני השופט שג'ן היא הומניטרית בנשמה ופירט את הסברה והסיוע שלה, כולל תפירת מסכות בשיא מגיפת ה-COVID-19 ו"תרומת שמלות" לנערות "מוחלשות" ללבוש לנשף הסיום.

"ג'ן הביעה בפניי את החרטה האמיתית שלה כל כך הרבה פעמים על מה שעשתה, ועל האנשים שנפגעו ממעשיה הפליליים", כתב שריף האב. "ג'ניפר היא באמת אישה טובה, אמא, אישה, אחות ובת שקיבלו החלטות רעות".

הוא גם ביקש סלחנות כדי שג'ן תוכל "לחזור לעבודה מוקדם יותר" כדי לשלם את 6.5 מיליון הדולר שהיא חייבת בהחזר לקורבנות הונאת הטלמרקטינג.

"אשתי אינה פושעת קריירה, ואין לה עבר פלילי קודם", המשיך שריף האב. "היא מחויבת לעשות כל מה שצריך כדי לתקן את הדברים".

"למרות שקציני משפט רבים בתפקידך מאמינים שצדק מצריך עונש, אנא זכור שאשתי מתמודדת עם רמת ענישה מאז היום שבו נעצרה ב-30 במרץ 2021. השופט שטייןאני מבקש ממך בבקשה לרחם על אשתי בעת מתן גזר הדין שלך", סיכם שריף.

קישור מקור