ג'ן שאה מ-RHOSLC עומדת בפני 18 שנות מאסר לאחר שהשופט מכחיש את בקשתו של נאשם שותף להפחתת 6 שנות מאסר בתיק הונאה

הקורבנות של ג'ן שאה מאשימים את כוכב RHOSLC בבעיות בריאות, חובות

ג'ן שאהקורבנות ההונאה של ההונאה הגישו סדרה של הצהרות השפעה הרסניות ביחס למצוקה הכלכלית, הרגשית והפיזית שהם ספגו לאחר שהובלו לתוך תוכנית הטלמרקטינג המדווחת שלה.

כפי שהתובעים מקווים לראות עקרות בית אמיתיות של סולט לייק סיטי חבר השחקנים מבלה 10 שנים מאחורי סורג ובריח על פשעי ההונאה שבהם הודתה באשמה ביולי (והיא מבקשת כהונה של שלוש שנים), כמה קורבנות התייצבו עם סיפורים קורעי לב על מחשבות אובדניות, משברי בריאות ועוד.

"הצהרות הקורבן בנוגע למקרה של ג'ן שאה מתגלות כרגשיות ביותר", בראבו עקרות בית של אינסטגרם דיווח ב-25 בדצמבר. "קורבנות רבים, בדרך כלל קשישים, טוענים שהם איבדו חסכונות חיים והיו להם בעיות בריאות קשות עקב צרות כלכליות וגורמים אחרים".

בפוסט נוסף, עו"ד רונלד ריצ'רדס שיתף קישור לאלו של הקורבן הצהרות השפעה נגד ג'ן, שנידון ב-6 בינואר.

"הנה הצהרות ההשפעה על הקורבן עבור ג'ן שאה", כתב בעדכון לפוסט הקודם. "הם שוברי לב. זה אמיתי, לא ריאליטי. היא, כמו קודמים אחרים [housewives]מתקשה לקחת אחריות כלשהי [and] מתיישבים רק כאשר הם לא יכולים לזכות באופן חוקי או שההכנסה שלהם מושפעת".

באחת הצהרות ההשפעה, אלמנה לאחרונה התייצב, וחשפה שהם הונימו כ"חצי שנה לתוך [their] תקופת אבל", ונזכרים בתחושות של "מותשים" ו"הוצפים" בניירת הנוגעת לביורוקרטיות של האלמנות, כאשר יצרו איתם קשר לגבי הזדמנות שלדעתם תהיה "השקעה ב [their] עתיד."

למרות שהקורבן האלמנה קיוותה לפתוח דף חדש לאחר אובדנם, ה"השקעה" כביכול עלתה להם בסופו של דבר.

"היו לי כדור שלג ואפילו לא ידעתי את זה", הם הודו, וציינו ששילמו טונות של כסף לחברה שלא הצליחה לספק להם את הכלים הדרושים כדי להרוויח את הכסף שהובטח להם.

"חשבתי שהדיכאון שלי יגרום לי להתאבדות. [I] היה כל כך מפחד, שפחדתי לעזוב את הבית או להשתמש במחשב ובטלפונים שלי במשך שבועות ארוכים", הם שיתפו.

לאחר שהסבירו מה עלה בגורל בניהם, הומלץ לאדם להפסיק כל קשר עם החברה ולבקש החזר. הם גם התבקשו להפסיק את התשלום על עסקאות עתידיות ולפנות למשטרה. עם זאת, הרשויות "לא עשו הרבה" אלא הורידו מידע ששותף באינטרנט.

"הרגשתי כמו נמלט ופוביית לגבי כולם, כמעט פרנואידית לגבי מי שרודף אחרי… לא יכולתי לישון בלילות מחשש שמישהו יבוא ויעיף אותי מהבית שלי ויתבע אותי, ואז אשאר בעוני, " הם הצהירו. "עוגמת הנפש עדיין איתי היום."

מישהו אחר, המתואר כפנסיונר בן 75 שאיבד את בן זוגם בתאונת שחייה בווייטנאם זמן קצר לאחר לידת ילדו השני, קיווה להשיק עסק כאשר יצרה עימם קשר מחברה שהבטיחה "הבטחות ללמד". ומובילים אותי להצלחה עם האימון שלהם". אבל אחרי שהדברים לא הסתדרו והיא התחילה לשאול שאלות, היא הבינה ש"הונמה".

"בזבזתי כ-40,000 דולר בניסיון לעשות טוב למשפחתי", כתבה בהצהרה שלה ואמרה כי RHOSLC "ההחזר והזמן שהוגש על ידי חברי השחקנים צריכים להכניס אותה למצוקה זהה או דומה לזה של הקורבנות שלה."

"זו הייתה הבחירה שלה לבצע את הפשע עבור תהילה, משקאות, כיף ו [luxury]" היא ציינה.

אדם אחר התייצב עם "לחץ כלכלי", כמו גם "לחץ רגשי ופיזי", ושיתף שהם מתרגשים להתחיל קריירה חדשה לאחר שקיבל שיחה מ"אחד מ [Jen’s] שותפים", אך בסופו של דבר צבר למעלה מ-35,000 דולר בהופעת בכורה בכרטיס אשראי תוך שלושה חודשים בלבד.

"זו הייתה הטעות הכי גדולה שעשיתי בחיי הבוגרים, כי מאותה נקודה והלאה, החיים שלי התחילו לצאת מכלל שליטה", אמר האדם.

לאחר חודשים ללא רווח, הבינה האדם ש"מרמו אותה".

"אבל, זה היה מאוחר מדי כי [Jen] ולשותפים שלה כבר היה את הכסף שלי", הסבירה המורה לחינוך מיוחד לשעבר. "שינה בלילה הפכה ליותר ויותר קשה כי כל הזמן עבדתי על המצב הכלכלי שלי. הייתה לי רק פנסיה קטנה. זה לא הספיק לשלם את המשכנתא, השירותים, הוצאות הבית ותשלומי כרטיס האשראי החודשיים שלי".

בסופו של דבר, הלחץ של האישה הוביל לא אחד, אלא לשני התקפי לב, כשהחברה המשיכה ליצור איתה קשר ולחצה להוציא אלפים נוספים.

קורבן אחר הפסיד יותר מ-100,000 דולר ונאלץ לשכן מחדש את ביתו.

"אני לא יכול להתחיל לספר לכם את הייסורים הרגשיים, הנפשיים, הפיזיים והפיננסיים שזה גרם לי, כמו גם על משפחתי. כמעט איבדתי את כל מה שעבדתי עבורו, כמו גם את חיי וכמעט עלה לי בנישואין שלי, כמו גם הרסתי את חיי הילדים שלי לנצח", שיתף האדם בהצהרה שלהם.

לדברי האלמוני, הם מקבלים שיחות טלפון מאיימות שאומרות שה-FBI מחפש אותם ושהם ייעצרו בקרוב, מה שהוביל לחרדה קשה, כאבי ראש עזים ו"אין שינה במשך חודשים". למעשה, האיומים, יחד עם החוב הגובר שלהם, נעשו כה אינטנסיביים שהם פחדו לספר למשפחה שלהם.

"לא רק הייתי חולה בגלל האיומים, אבל עכשיו היה לי חוב חמור שצריך לטפל בו", ציינה, ואמרה שהיא לא יכולה יותר לנפוש עם ילדיהם או בעליהם ולקחה משמרות נוספות בעבודה כדי לעזור לפצות .

"[But it] לא היה קרוב מספיק," היא המשיכה. "חשבתי לשים קץ לחיים שלי, אבל זה גם לא היה פתרון שכן הנטל הכלכלי יהיה כעת הנטל הכלכלי שלהם… לעולם לא אוכל להתאושש כלכלית עוד שנים רבות, זה אם אי פעם, באמת, אחזור לעצמה .

אדם אחר נזכר כיצד נדחקו לחובות של "30,000 דולר או יותר" ונאלצו לחיות במקלטים לחסרי בית.

עקרות הבית האמיתיות של סולט לייק סיטי העונה השלישית תשודר בימי רביעי ב-20:00 ב-Bravo.קישור מקור