רנדל אמט מואשם בהתעללות בברוס וויליס, חוב

קרדיט: Shutterstock/Eugene Powers/lev radin

רנדל אמט נמצא תחת אש.

כשהוא מנווט דרך מאבק המשמורת שלו עם חוקי Vanderpump חבר בהפקה לאלה קנטאיתה הוא חולק ילד בן שנה, בת אושן קנט אמט, המפיק שהפך לבמאי סופג חשיפה חדשה שנויה במחלוקת. החשיפה פירטה לא רק את ההתעללות לכאורה שלו לשחקן ברוס וויליס אלא גם התביעות הרבות שהוגשו נגדו – והחוב הגובר שהוא מתמודד.

ב-30 ביוני, הלוס אנג'לס טיימס שיתף דיווח בנוגע ל"אימפריה המתפוררת" של רנדל, תוך שימת דגש על מאות תביעות משפטיות, רישומי חברה ותביעות משפטיות, ושוחח עם כמה עובדים לשעבר.

ממש בתחילת היצירה השנויה במחלוקת, רנדל הואשם בהתעללות בברוס – שהתייצב עם אבחנה האפזיה שלו ואישר את סוף הקריירה שלו במרץ – על הסט של 2021 חצות ב-Switchgrass. על פי הדיווח, רנדל יצא לדרך לאחר שהשחקן לא הצליח לפתוח דלת כראוי.

"האם עשיתי משהו לא בסדר?" ברוס שאל לכאורה.

ומאוחר יותר באותו לילה, רנדל התקשר לארוסה דאז לאלה בבכי.

"אני לא יכולה לעשות את זה יותר," נזכרה לאלה שאמר לה רנדל לאחר התקרית. "זה פשוט כל כך עצוב. ברוס לא זוכר אף אחת מהשורות שלו. הוא לא יודע איפה הוא."

בשיחה עם ה"טיימס", באמצעות נציגו, הכחיש רנדל את השיחה ואמר שהוא לא מודע "לירידה כלשהי בבריאותו של מר וויליס".

בעוד שרוב הקרדיטים המוקדמים של רנדל היו לסרטי ישר ל-DVD, ברוס עזר לשים את חברת ההפקה של רנדל, אמט/פורלה אואזיס, על המפה בכך שהופיע בעשרות פרויקטים שלהם והבטיח את רנדל ככישרון מכובד בתעשייה. ובכל זאת, רנדל התמודד עם יותר מ-25 מיליון דולר בהלוואות ותשלומים שנויים במחלוקת.

רק בשנה שעברה, אגודת הסופרים של אמריקה ווסט זכתה בפסק דין של 541,464 דולר נגד חברת ההפקות של רנדל לאחר שהגישו תביעה בשם סופרים שטענו שהם נפגעו לאחר שעבדו על רנדל'ס מאז התפרקה לִשְׁאוֹב תוכנית טלוויזיה, שהייתה אמורה להגיע ארנולד שוורצנגרחייו המוקדמים של קליפורניה.

"הנה היינו, ישבנו באמצע המגיפה", ציין סופר אחד. "המסר ש [Emmett] ששלחתי היה שהמשפחה שלי והילדים שלי לא חשובים."

אבל לפי עורך דין WGA West ליילה אזרילכותבים לא "שילמו אגורה", למרות פסק הדין.

"ובאינסטגרם, אתה רואה שרנדל מוביל את אורח החיים המפואר הזה – טיסה במטוסים פרטיים, הולך לטורנירי חמוצים בלה קווינטה ושהה ללא הרף באתרי הנופש המפוארים האלה", היא עצבנה.

בינתיים, ג'יימס ואן דר וורדשהציע הלוואה של 750,000 דולר לרנדל וחברת ההפקות שלו, הגיש מאז תביעה של מיליון דולר נגדו בטענה שעדיין לא קיבל החזר.

רנדל גם מתמודד עם האשמות מזעזעות בנוגע ליחס שלו לעובדים.

אנה שימנקהעוזרת לשעבר, אמרה שבנוסף לרנדל שלכאורה זרק משוט פינגפונג ושבר חלון, היא נקראה פעם לביתו בסביבות השעה 22:00, שם ראתה אותו "שוכב עירום על ספה" דרך חלון.

"הפכתי מאוד לאי נוחות ומוטרדת", היא כתבה.

אבל זה לא מנע ממנה לתמוך ברנדל בתוך מאבק המשמורת שלו.

"פחדתי לגבי סטטוס ההגירה שלי, כי הייתי צריך את העבודה כדי לשמור על הויזה שלי. אז הרגשתי מחויבת", הסבירה. "הוא נשא לי הרצאה שבה הוא אמר לי מה לומר על איזה אבא טוב הוא היה."

ואחרי שנציגו של רנדל הכחיש את טענותיה של אנה, היא טענה שנתנה הצהרה שנייה מכיוון שהיא הרגישה "מוכרחת" לחלוק את "החששות שלה לגבי מה שילדיו נחשפים אליו כשהם נשארים איתו לפרקי זמן ארוכים".

עובד אחר, מרטין ג'בליהאשים את רנדל בכך שגרם ל"אנשים לעשות דברים מסוכנים – ודברים לא חוקיים", ואמר ש"אתה צריך להיות שק החבטות שלו – והפרד שלו".

סיפור אחד שהוא נתן התרחש בתקופה שרנדל שהה בדוראדו ביץ' ריץ-קרלטון בפורטו ריקו. כפי שמרטין נזכר, רנדל גייס אותו להוציא את אחד מהפריטים שלו מכספת המלון שלו. אולם לאחר שלא הצליח לעשות זאת בעצמו, הוא נעזר בצוות אבטחה.

"צוות אבטחה נכנס והם פותחים את הכספת ואז כולם פשוט מסתובבים. אני מסתכל פנימה ורואה שקית גדולה של קוקאין. הייתי בהלם – וחוסר אמון", אמר, והסביר שהוא חש שהוכנס לסיכון בלתי מקובל כאדם שחור. "הייתה לנו נסיעה של 30 דקות במכונית שבה הייתי כל הזמן פרנואידית על כך שהשוטרים עצרו אותי."

לדברי אחרים, רנדל אמר לעתים קרובות הערות מזלזלות לעובדים, כולל, "אם תעשה את זה שוב, [you’re] מפוטר", "אתה מטומטם", "תעשה משהו עם הפצעונים על הפנים שלך", ו"אתה [f-cking] עָצֵל."

הלוס אנג'לס טיימס גם שוחח עם שלושה חברי צוות קולנוע שאמרו שכאשר אמט/פורלה אואזיס סיפקה ימי תשלום עצומים לשחקנים, היא נאבקה לעמוד בשכר עבור עובדיה וארוחות הצוות שלה, ועלויות מיקום אחרות היו בסכנה לעתים קרובות.

במייל אחד שכותרתו "חובות" ונשלח לרנדל ו ג'ורג' פורלה ב-9 במרץ 2019, איש כספים בריטי צ'ארלס אוטי טענו שחברת ההפקה שלהם חייבת 8.25 מיליון דולר, בתוספת ריבית.

"זו כמות הון רצינית… אני מקבל שיחות כל יום מהמשקיעים שלי על רוב ההלוואות האלה… מה התוכנית?" הוא שאל.

חודשים לאחר מכן, ב-10 באוקטובר 2019, אמר אותו איש כספים שרנדל שולח "מסר מזלזל ושלילי מאוד לכל המשקיעים שלנו, להם אתם חייבים יותר מ-30 מיליון דולר בקרן בלבד".

בתגובה לטענות, מקורב לרנדל אמר כי החברה שלו חייבת כ-17 מיליון דולר בקרן הלוואה.

מתקן Fyzz גם ניסה לגבות מרנדל, הגיש נגדו תביעה של 10 מיליון דולר וטען שהוא הפנה כספים לסרט לסרט אחר.

רנדל נתבע גם על 336,000 דולר שכר דירה שלא שולמו ועמלות אחרות.

גם ביצירה צוין שרנדל פנה לסגן יו"ר NBCUniversal דאז, רון מאירבשנת 2019 לאחר שחקני השחקנים של כללי משאבה דן בסכסוך שלו עם 50 סנט בזמן ההפקה. כפי שהמעריצים יזכרו, 50 סנט קרא רנדל באותה שנה בטענה שהוא חייב לו מיליון דולר.

"אם יזכירו אותו בכל מקום בהופעה הזו… התעלולים יתחילו שוב, מה שעלול להרוס את הקריירה שלי", כתב רנדל בדוא"ל מאוקטובר 2019, והתחנן בפני רון לזרוק את הצילומים.

רנדל גם הציע להודות לרון באופן אישי אם הוא יזכה בפרס אוסקר על עבודתו האירילמרות שרון העדיף כרטיסים להקרנת הבכורה של הסרט.

רנדל עכשיו "פרש" מ-EFO והוא מתמקד בחברה החדשה שלו, Convergence Entertainment.

קישור מקור